Серед країн Шенгену Польща найбільш відвідувана нашими туристами. У свідомості українців вже закріпилася думка про те, що Польща – це гостинна країна з унікальним почуттям національної єдності. Тому у поляків багато спільного з українцями. Звісно, дуже часто у нас виникає запитання: “Як отримати шенгенську візу до Польщі?”.
Ми підготували детальну покрокову інструкцію – виконуй і подорожуй!
Крок 1
Для початку потрібно визначити дату подачі документів. І не самої для себе, а зафіксувавши потрібну дату в посольстві. Зробити це можна через Інтернет або по телефону. Заходь на офіційний сайт консульства Польщі та дізнаєшся всі подробиці.
23 червня 2015 року в Україні та інших країнах Східного партнерства країн Шенгенської зони ввели візову інформаційну систему. Головна зміна полягає в тому, що всі заявники повинні з’явитися особисто в консульство, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців і цифрову фотографію). Це проста і необтяжлива процедура. Вона стосується виключно заявок на короткострокові шенгенські візи (з максимальним дозволом на перебування в 90 днів з кожних 180 днів).
Для всіх наступних заяв на отримання візи, які будуть подаватися протягом 5 років після цієї процедури, відбитки пальців заявника будуть копіюватися з інформації, що міститься в системі з попередньої заявки. Іншими словами, відбитки пальців надаються на період в 5 років; і ці відбитки дійсні для будь-якої подальшої заявки на Шенгенську візу протягом 5-річного періоду (наприклад, заявки на довгострокову багаторазову візу).
Поширена помилка українських туристів – спочатку збирати документи, а потім призначати дату їхньої подачі. Це зовсім не вірна тактика, оскільки вільних місць на потрібні дати вже може не залишитися, і доведеться платити за розгляд справи в терміновому порядку (а це ще плюс 35 євро, і то, якщо тобі підуть назустріч).
Врахуй, що розгляд документів займає 6 днів. Тому якщо пошлеш дату подачі документів на понеділок, а літак у тебе в п’ятницю рано вранці, то, швидше за все, помахай йому ручкою, так як віза в Польщу просто не буде готова.
Крок 2
Визначся, який тип візи тобі потрібен (туристична, службова, для студентів і т.д.) і потім ознайомся, які документи потрібно підготувати. Всю необхідну інформацію ти можеш дізнатися, перейшовши на спеціальний розділ на сайті консульства Польщі.
Крок 3
Заповнення анкети. Після того, як ти зареєструвалася на відвідування посольства, на сайті відкриється бланк анкети, на заповнення якої у тебе буде 30 хвилин. До речі, тут ти можеш ознайомитися з покроковою інструкцією для українських туристів, які подають документи на відкриття шенгенської візи. Тут вносиш свої дані: ПІБ, дату народження, місце роботи, мета поїздки, термін запитуваної візи і т.д. За великим рахунком, це стандартна анкета для отримання шенгенської візи, пунктів, які б ставили в кут, немає. Пам’ятай, що графи потрібно заповнювати, використовуючи латинський алфавіт. Перед тим, як натиснути “Далі” і закінчити заповнення анкети, ретельно все перевір. Після збереження анкети їй присвоюється унікальний код і позначається дата прийому в консульстві Польщі.
Після того, як ти зареєструвала онлайн анкету, потрібно підготувати пакет документів. В принципі, поляки не вимагають нічого надприродного – головне підтвердити свою платоспроможність і мотивацію до повернення в Україну. Це допоможе зробити виписка з банку (бажано, щоб там було як мінімум 4000-5000 гривень), копія кредитної картки, довідка з роботи із зазначенням зарплати, ну або на худий кінець тревел-чеки (хоча це найбільш непрактичний варіант).
Звісно, потрібно подати копії авіаквитків (з/д, автобус), підтвердження бронювання готелю. В ідеалі, щоб це був факс на фірмовому бланку і з мокрою печаткою або проплачена (хоча б на перший день проживання) бронь.
Крок 4
Після подачі необхідних документів в призначений заздалегідь день чекаєш 6 днів і отримуєш візу. Тепер можеш планувати свою поїздку в Польщу.
Тепер, знаючи всю необхідну інформацію, ти можеш оформити візу самостійно. Але ті, хто хоче отримати її швидко і не вникаючи у вимоги посольства і різні нюанси, може звернутися в одне з агентств і довіритися професіоналам. Але, звичайно ж, такий варіант буде коштувати дорожче.
Відсоток відмов у консульстві Польщі невеликий, тому, швидше за все, в твоєму паспорті стоятиме заповітна віза в Польщу. Якщо ж виникли якісь проблеми, звертайся безпосередньо до консула.
Бажаємо тобі швидше отримати заповітну візу і відправитися подорожувати.