Європі не терпиться зняти санкції з РФ по одній простій причині. Європа вже давно хоче зняти «російські» санкції, тому що від них найбільше страждає ЄС, передає Корупція. Маркет.
За словами нашого співрозмовника, суть розбіжностей в ЄС щодо санкцій проти РФ є чіткою і зрозумілою.
«На сьогоднішній день від Росії вимагають виконання Мінських угод, хоча Росія не є учасником Мінських угод взагалі. Росія в нормандському форматі є одним з гарантів дотримання Мінських домовленостей », – пояснює політолог.
«В ЄС є чітка позиція: існують точкові санкції, що стосуються Криму, персонально проти політиків і конкретних компаній, наприклад тих, хто здійснює авіаперевезення на півострів, але не більше того», – додає Олексій Курпас.
За словами експерта, ті особи, політики і компанії, які потрапили під санкції за невиконання Мінських угод, на сьогоднішній день, з точки зору Європи, є постраждалою стороною.
«Відбувається це з однієї простої причини: Мінські угоди (і це факт) не виконуються – українською стороною в тому числі. І Росія, природно, вимагає від Європи, як від гаранта виконання Мінських угод, «якщо ви вже накладаєте санкції на наші компанії і на наших людей, то ви повинні вжити адекватних заходів щодо України», – говорить співрозмовник видання.
І це, додає Курпас, абсолютно логічна позиція з точки зору Мінських угод і вимог України, що пред'являються Європі.
«Але якщо відштовхуватися від того, що ми бачимо, чисто по-людськи, не вдаючись у юридичні подробиці, звичайно, РФ веде підлу і приховану війну, і проти Росії потрібно не санкції застосовувати, а повністю ізолювати! Але знову ж таки, в Європі намагаються слідувати букві закону », – зазначає експерт.
За словами політолога, Європа вже давно хоче зняти «російські» санкції, тому що від них найбільше страждає ЄС.
«Якщо для США товарообіг з Росією на рівні 4% (це незначні суми для неї), то у випадку з Європою рахунок йде на десятки відсотків», – уточнює фахівець.
За словами нашого співрозмовника, очевидно, що РФ сьогодні робить все для того, щоб в грудні було прийнято рішення про зняття санкцій.
«По-перше, про це свідчить згоду Росії на додаткові умови на розміщення поліцейської місії ОБСЄ. По-друге, російська економіка на сьогоднішній день не витримує тиску ні з цінами на нафту, ні з санкціями. Вона навіть з 300 млрд доларів запасу російського Центробанку при продовженні і посиленні санкцій протягне ще півтора року, в кращому випадку. І, прекрасно розуміючи це, вони змушені зробити все для того, щоб санкції були скасовані », – констатує Курпас.
«Росія – це не Білорусь, у який був, нехай і злий, але все-таки партнер. А Китай допоможе тільки за однієї умови – якщо РФ почне віддавати йому свої території », – додає співрозмовник видання.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Європейський Союз попередньо погодив рішення продовжити економічні санкції проти Росії ще на півроку. Таке рішення було прийнято у вівторок в рамках засідання Комітету постійних представників країн ЄС.