За чотири місяці поточного року державний та гарантований борг України збільшився на 7% і склав 1,69 трлн грн.
Про це йдеться у Звіті про фінансову стабільність, опублікованому прес-службою НБУ у четвер, 9 червня, повідомляє Корупція.Маркет
"Державний та гарантований державою борг збільшився протягом 2015 року на 43% – до 1,57 трлн грн. та ще на 7% до 1,69 трлн грн протягом чотирьох місяців 2016 року – переважно через девальвацію гривні. У доларовому еквіваленті борг зменшився на 6,2% до 65,5 млрд дол. протягом 2015 року (+2% до 67,1 млрд дол. протягом чотирьох місяців 2016 року)", – зазначається у документі.
У Нацбанку підкреслили, що дані показники є нижчими, ніж рівень, передбачений програмою Міжнародного валютного фонду, що обумовлено меншими обсягами залучення кредитів від офіційних кредиторів і меншими інвестиціями в капітали держбанків, ніж раніше очікувалося.
"Графік погашення зовнішнього державного боргу на сьогодні є прийнятним і не створює ризиків для фінансової стабільності. Погашення на загальну суму близько 15 млрд дол., які припадали на 2015 – 2018 роки, відтерміновані на 2019 рік та подальші роки. Крім того кредитори погодилися на списання 20% номінальної суми боргів в обмін на інструмент відновлення вартості (VRI). На сьогодні ключовим фактором ризику в контексті управління державним боргом є єврооблігації на суму 3 млрд дол., які Росія відмовилася реструктуризувати на загальних умовах. Очікується, що судові спори будуть тривалими, але позиція України є достатньо обґрунтованою та конструктивною", – говориться у Звіті.
Фінансисти нагадали, що МВФ прийняв рішення про те, що неврегульованість питання офіційної заборгованості не може перешкоджати співпраці із організацією.
Раніше у НБУ заявили, що найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям з нерухомістю та машинобудуванню.
Нагадаємо, Нацбанк почав регулярно публікувати "Звіт про фінансову стабільність".