Нижче ви побачите список речей, які ми настійно рекомендуємо взяти з собою в поїздку.
Документи
Паспорт, закордонний паспорт, документи на дітей, водійські права (якщо ви збираєтеся брати машину напрокат), сертифікати (наприклад, на право здійснювати самостійні занурення), путівки, квитки, бронь готелю і т.д.
Страховка
Перша і найважливіша – це медична страховка. Без неї в багато країн вас просто не пустять – посольство навіть може відмовитися видати візу. Другий вид страхування – це страхування на випадок вимушеної відміни поїздки.
Інформація
Адреса посольства, телефон туристичної поліції і контакти інших організацій, які можуть допомогти у вирішенні проблем; опису маршрутів, поради бувалих.
Карта місцевості
Вам знадобиться карта міста, в якому будете перебувати, шляхи, по якому будете їхати на своєму авто. Бажано, щоб на ній були позначені і пам'ятки, і великі магазини, ринки, готелі, ресторани.
Розмовник
Корисна річ. Допоможе пояснити, що ціна на вподобаний вам сувенір трохи завищена або що ви замовляли номер з видом на море, а не на звалище. Короткий розмовник ви може знайти в описі кожної країни на нашому сайті.
Адаптер мережі змінного струму
Перехідник, який дозволить вам використовувати незвичні іноземні розетки для підключення будь-яких електроприладів.
Мобільний телефон і зарядний пристрій до нього
Також потрібно заздалегідь передбачити, яким способом зв'язку будете користуватися. Оскільки роумінгові тарифи у наших операторів іноді бувають дуже високі, іноді краще придбати туристичну SIM-карту. Вона дозволить вам значно заощадити на (це можна зробити і на місці, але краще подбати про покупку ще вдома). Таким чином, ви істотно заощадите, адже вартість розмови з Росією може виявитися лише трохи вище, ніж дзвінки на вашу місцевим тарифом. Зрозуміло, ваш тимчасовий номер потрібно буде заздалегідь повідомити колі людей, яким ви хочете бути доступні, або організувати переадресацію дзвінків. Для розмов по стаціонарному телефону можна купити картки IP-телефонії, це також дозволить зменшити витрати на зв'язок.
Фото-, відеокамера і аксесуари
До цифровій камері повинні додаватися, як мінімум, карта пам'яті і зарядний пристрій (запасні батарейки), а якщо ви любите знімати і робите це безперервно, то карток може бути кілька (в ідеалі, накопичувач на жорсткому диску для мультимедіа-файлів), можете прихопити запасний акумулятор на випадок тривалої активної зйомки. Якщо ви плануєте знімати на пляжі, з човна, під водою, є сенс придбати бокс для підводної зйомки (витримує глибину до 40 метрів) або аквакейс (до 3 метрів), – враження залишаться незабутні.
Аптечка
Збираючи аптечку, пригадайте всі неприємності, які з вами траплялися в дорозі, згадайте, як не вистачало пластиру на мозоль від нового взуття або таблетки Но-шпа. Не забудьте болячки, які нагадують про себе регулярно (головний біль, нежить, алергія). Якщо про необхідні таблетках і мазях не подбали ви самі, більше ніхто цього не зробить, так що тут краще перестрахуватися. У чужій країні не так-то просто пояснити аптекаря, що вам потрібні ліки, скажімо, від ниркових кольок, так що будьте у всеозброєнні, і найбільшою удачею буде, якщо нічого з перерахованого не знадобиться
Гроші / валюта
Складіть кошторис витрат (приблизну, середню вартість поїздки можна розрахувати в розділі «Порахувати вартість подорожі», плюс додайте власні статті, які не ввійшли в розрахунок). Не забудьте виділити щось на непередбачені витрати, сувеніри для рідних і друзів, накиньте до цієї суми ще відсотків тридцять – ось тоді повинно вистачити. Як відомо, не можна складати всі яйця в одну корзину, тому краще подбати про те, щоб частину коштів була готівкою в ліквідній валюті, а частина на пластиковій картці. Для цього необхідно завести міжнародну пластикову карту, наприклад, VISA Electron і Cirrus / Maestro (бувають в різних версіях – Standart, Classic, Business, Gold, розрізняються вони умовами оформлення і набором додаткових послуг) .З їх допомогою можна знімати гроші в банкоматах в потрібній валюті, практично без втрат при обміні, або розраховуватися за товари в магазинах, оснащених касовими терміналами. Частина коштів також може бути в дорожніх чеках, але це скоріше не засіб платежу (хоча в деяких готелях вони теж приймаються до оплати), а засіб зберігання і перевезення грошей. Найпоширенішими є чеки Thomas Cook, Visa і American Express.
Запас їжі і води в дорогу
Пляшка води, шоколад, горіхи, яблуко – на випадок, якщо ви зголодніли, а поблизу не буде нічого, що вселяє довіри, або просто не буде часу зайти кудись перекусити. Сюди ж можна віднести алкоголь, якщо ви знаєте, що місцеві напої припадуть вам до смаку або на них будуть завищені ціни, і улюблені ласощі.
Захист від сонця
Крем від засмаги може знадобитися вам і на південних островах, і на гірськолижному курорті. Фактор захисту залежить від індивідуальних особливостей вашої шкіри, ступеня вираженості засмаги і інтенсивності сонця там, куди ви їдете. Оптимально, якщо у вас буде крем, яким ви користуєтеся зазвичай вдома (як правило, з фактором 10-20), і крем з високим фактором захисту (50-60) особливо потрібен для особи і відкритих ділянок тіла, якщо зберетеся багато часу провести на яскравому сонці. Не забувайте, що час дії крему обмежена, і захист потрібно періодично відновлювати. Якщо ви твердо мають намір повернутися з відпустки з приголомшливим кольором шкіри, придбайте засіб для посилення засмаги (застосовується після, підсилює вироблення пігменту), і не забудьте про охолодному гелі для випадку, якщо ви трохи переборщити з сонечком.
Зміна кліматичних і тимчасових поясів – сильний стрес для організму, варто подбати про себе по максимуму, і бальзам для губ з фільтром від ультрафіолету буде необхідний. Адже ви збираєтеся багато часу проводити на свіжому повітрі, підставивши обличчя сонцю й вітру, чи не так?
Сонцезахисні окуляри
При виборі окулярів потрібно враховувати багато нюансів. Найкраще, якщо лінзи окулярів будуть пластиковими, тому що скляні важкі і травмонебезпечні, і переконайтеся, що вибрані окуляри дійсно захистять ваші очі від ультрафіолету, адже це їх головне призначення. Гарантією може служити відома марка, покупка очок в хорошому магазині. Після покупки захисні властивості можна перевірити так: якщо при засмагу під окулярами залишаються світлі плями, шкіра навколо очей не загоряє, значить фільтри ультрафіолету присутні. Оправа повинна бути легкою, комфортною, найкраще, якщо вона буде подвійна – тонка металева оправа всередині пластикової. Приміряйте окуляри – вони не повинні бути жорсткими, з'їжджати на ніс, не повинні тиснути на перенісся. Загалом, не повинні приносити вам будь-яких незручностей. Якщо ви збираєтеся в снігові гори або на воду, де сонячне світло дуже яскравий і багато відблисків, вам дуже знадобляться окуляри з поляризованими лінзами, що нейтралізують ці чинники. Фотохромниє лінзи – «хамелеони» – можна рекомендувати тим, кому потрібні окуляри з діоптріями, але купувати їх потрібно в перевіреної оптиці. Такі окуляри не бувають дешевими. Зараз є можливість зробити на замовлення сонцезахисні окуляри з діоптріями, лінзами потрібного кольору, в придивилася оправі. Купіть жорсткий чохол для окулярів, і тоді ви будете впевнені, що вони не зламаються навіть в щільно утрамбованном валізі, що не подряпаються і прослужать вам довго.
Головний убір
Вибір головного убору залежить виключно від вашого смаку, майте тільки на увазі, що козирок бейсболки врятує ваш ніс від лущення, а шкіру обличчя – від зайвих зморшок. А крислатий капелюх ще й волосся сховає від сонечка.
Одяг та взуття
Не варто брати з собою весь гардероб, величезні валізи будуть занадто обтяжувати, але у вас має бути достатньо одягу та взуття, щоб відчувати себе комфортно в будь-яких умовах і ситуаціях. Краще, якщо всі речі будуть добре поєднуватися один з одним. Якщо ви їдете туди, де панує літо, беріть з собою легку зручний одяг з дихаючих немнущіхся тканин, краще з натуральних – сукні, сорочки, шорти. В жаркому тропічному кліматі переодягатися доведеться досить часто, синтетика буде для вас тягарем. У деяких країнах (мусульманських, буддистських) для відвідування визначних пам'яток потрібно буде одягатися так, щоб не порушувати місцевих традицій – не відкривати коліна і плечі, і вже тим більше животи, беріть з собою відповідні шати. До речі, іноді набагато зручніше і вигідніше купувати одяг на місці, ніж бігати по магазинах будинку в дні, що залишилися перед відпусткою, адже ви все одно не втримається від покупок на відпочинку, виявивши чудові речі за дуже привабливими цінами. Про особливості шопінгу в країні перебування варто також дізнатися заздалегідь. На відпочинку вам напевно знадобиться щось ошатне для вечірніх виходів у світ, а якщо ви віддаєте перевагу активному відпочинку або плануєте займатися спортом або їздити на екскурсії, вам не обійтися без комфортної спортивної або напівспортивної одягу. Майте на увазі, що ввечері може бути прохолодно навіть у тому випадку, якщо вдень ви буквально присмажуватися, запасіться і теплим одягом для вечірнього променаду. Плавок або купальників має бути мінімум дві пари, не потрібно сушити їх на собі, це не завжди добре позначається на здоров'ї. Що стосується взуття, кажуть, російських жінок на зарубіжних пляжах безпомилково виділяють по височенним каблуків, на яких вони шкутильгають по камінню або грузнуть в піску. Давайте будемо цивілізованими туристами, любите себе і беріть гарну зручне взуття – сандалі, сланці, сабо, кросівки для тривалих прогулянок. До чоловіків, до речі, це теж відноситься, залиште вдома свої крокодилячі черевики. Прикраси краще брати такі, які в разі втрати або крадіжки не забезпечать вам психологічну травму на все життя або, чого доброго, банкрутство.
Засоби особистої гігієни
Мило, зубна паста, щітка, шампунь і бальзам для волосся (краще з SPF), прокладки / тампони при необхідності, дезодорант, бритва, піна для гоління – все в маленьких упаковках. Звичайно, в хорошому готелі вам запропонують все необхідне, але не завжди воно буде гідної якості, відповідне вашому типу шкіри і волосся. Неодмінно візьміть також вологі серветки: універсальні, для зняття макіяжу, для інтимної гігієни. Вони вас здорово виручать в дорозі, під час екскурсії, при відсутності води.
Приналежності для волосся і нігтів
Гребінці, шпильки-гумки, засоби для укладання волосся, манікюрні приладдя.
Ремнабор
Візьміть з собою нитки, голки, пару запасних гудзиків, суперклей. В дорозі може порватися ручка сумки, відірватися ґудзик, зламатися дужка окулярів і т.д. Не завжди є можливість тут же купити щось нове замість, а витрачати час на пошуки цих дрібниць буде не дуже весело. Багато місця вони не займуть, а нервові клітини заощадять.
Презервативи
Обов'язково візьміть з собою презервативи, навіть якщо ви впевнені, що вони вам не знадобляться, про всяк випадок, з сусідами поділіться. У деяких країнах їх взагалі не продають: підвищують народжуваність, а десь продаватимуть зовсім не те, до чого ви звикли, або за такими цінами, немов вони золоті. Тим, хто використовує гормональні контрацептиви, теж потрібно заздалегідь подумати, чи не знадобиться в чужій країні купувати наступну упаковку, адже там їх складно буде знайти.
Сумка на пояс
Вирушаючи на прогулянку, на екскурсію, на пляж, візьміть з собою зручну сумочку (на ремені через плече, рюкзачок, пляжна сумка). Вона знадобиться вам, щоб скласти необхідні дрібниці – ключі, гроші, окуляри, крем від засмаги, пляшку води. Тільки пам'ятайте, що кишенькові злодії теж розуміють, що всі ваші цінності там, тому позіхати не можна. Вельми надійним сховищем можна назвати пояс з кишенями для грошей і документів, але все ж – ніколи не носіть з собою багато готівки, для цього в готелях є сейфи.
Чтиво в дорогу, плеєр, гральні карти
Запасіться розвагами в дорогу, і час в літаку або автобусі для вас не буде втраченим. Навушники з музикою, наприклад, допоможуть абстрагуватися від нав'язливого сусіда, а колода карт, навпаки, завести нові знайомства. Нескучного вам відпустки!