Зовсім скоро ми будемо проводжати весну і зустрічати сонячне літо.
Куди поїхати, щоб насолодитися ароматами квітучих лугів і зануритися в атмосферу веселощів, радості і любові? Корупція Маркет порадить вам напрямки.
Тулуза, місто фіалок. Франція
Уяви собі старовинне місто з рожевого каменю, стіни якого потопають у фіолетовому цвітінні. Скажеш, такого не буває? Ще й як буває! І щоб побачити цю красу, варто просто приїхати до Тулузи. Невелике місто на півдні Франції здобуло популярність багато в чому завдяки маленькій скромній фіолетовій квітці. За легендою фіалка потрапила до Тулузи в заплічному мішку солдата Наполеона, який приніс невеликий горщик із рослиною в подарунок своїй коханій. І фіалка, переживши довгий шлях, чудово прижилася. Тулуза стала центром розведення фіалки спочатку для Франції, а потім і для всієї Європи. І тепер із листопада по березень місто потопає у фіолетовому цвітінні й дивовижних ароматах. А в XIX столітті практичні тулузькі кондитери придумали ще одне застосування для квітів, і тепер багато кондитерських виробів увінчуються зацукрованими фіалками. Сучасні майстри солодкого мистецтва запропонують тобі фіалкове суфле, фіалковий джем і навіть морозиво з фіалки.
Мюнхен, фестиваль весни. Німеччина
Усім відомий традиційний Октоберфест у Мюнхені. Але не всі знають, що й навесні німці відзначають не менш значиме свято – фестиваль весни. В останній тиждень квітня на луці Терезієнвізе за містом відкривається парк розваг із торговими наметами, неодмінними пивними павільйонами й атракціонами. У програмі – веселий ярмарок, різноманітні каруселі та розваги для дітей і дорослих, щоденні концерти за участі популярних груп, циркові вистави. Весняне свято – чудова нагода для всієї сім'ї відпочити на природі, а для приїжджих − скуштувати на смак німецькі веселощі.
Мадрид, свято святого Ісідра, Іспанія
15 травня столиця Іспанії рясніє картатими кепками, білими хустинками й червоними гвоздиками – таке традиційне вбрання з нагоди Дня святого Ісідра. Цього дня в Мадриді проходить низка культурних заходів, головним із яких є серія корид, що відкриває весняно-літній сезон. Найкращі тореро країни з'їжджаються до Мадрида до Дня святого Ісідра, щоб боротися за звання найкращого і вражати глядачів своєю майстерністю. А багато глядачів приїжджають сюди з інших міст і купують абонемент на всі кориди, приурочені до цього свята. На міських площах витанцьовують чотіс. А в перервах ласують традиційними для свята покровителя міста бубликами в цукровій глазурі. Візьміть участь у танцях, подивіться на кориду, послухайте урочисту месу, завітайте на святковий ярмарок – і ви всім єством відчуєте дух Мадрида. І дух весни.
Ніцца, свято гарбуза. Франція
У когось весна асоціюється з квітами, у когось із першою грозою, а от французи знову підтверджують звання оригіналів. У Ніцці символом початку весни став гарбуз. Фестиваль, присвячений цьому овочу, проводиться щорічно наприкінці березня. Майстри ретельно вирізують із гарбуза різноманітні вироби й виставляють їх на загальний огляд. Багато речей виготовляються протягом усієї зими і просто вражають уяву. Гарбуз розписують, із нього роблять вироби для дому, вирізають різноманітні кумедні фігурки, а деякі речі стають справжніми шедеврами. Звісно, не обходиться без страв із гарбуза. Тут їх люблять і вміють готувати, тож голодним на фестивалі не залишиться ніхто. Свято проходить у садах Сіміє, престижному районі Ніцци. Обов'язково прогуляйтеся на площу Кур-Солейя, де розташований квітковий ринок, пройдіться по Англійському променаду й насолодіться морським вітром і краєвидами міста з набережної. На честь свята ви скрізь знайдете зображення гарбуза й почуєте мелодії, які виконують традиційні прованські оркестри.
Амстердам, тюльпановий рай. Нідерланди
Тисячі людей навесні з'їжджаються з усієї Європи до Голландії заради відвідування парку Койкенхоф. Колись тут був город графині Якобіни фон Байєрн, і назва Койкенхоф "двір для кухні" дійшла й донині. Але сьогодні від овочів не залишилося навіть спогаду, 32 гектари парку займають квіти. Образ Голландії невіддільний від тюльпанів. Тут колись віддавали величезні багатства за рідкісні цибулини, й мистецтво добитися нових прекрасних відтінків і поєднань цінувалося надзвичайно. А 1634-1637 роки в історії Голландії називають "тюльпановим божевіллям", ціни на цибулини часом у рази перевершували ціну на гарний будинок. Різноманітність розмірів, форм і кольорів не піддається опису. Тут поруч ростуть карлики з гостренькими фіолетовими пелюстками і розкішні гіганти з величезними головами. Деякі види культивувалися століттями і є результатом трудів декількох поколінь садівників. Койкенхоф навесні скидається на величезну пишну клумбу. Приїжджай сюди, й мільйони квітів зустрінуть тебе буйством брав і ароматів.