Багато хто з нас витрачають свої двадцять років на те, щоб обзавестися всякими нездоровими звичками. Хтось не спить до 2 години ночі по суботах, а хтось просто витрачає всі свої гроші і час на фігню.
Але ваші 30-ті роки (тобто період життя з 30 до 40 років) – ідеальний час, щоб встановити звички, які допоможуть вам досягти максимуму як в професійному, так і в особистому житті.
Ось 10 змін, які допоможуть закласти основу для подальшого безперервного успіху на все життя.
1. Киньте палити.
Якщо ви курите, негайно припиніть.
Ви вже ніколи не зможете уникнути впливу, яке вже зробило на вас куріння. І все ж, дослідження показують, що ті, хто кинув палити у віці до 40 років, мають на 90% нижчий ризик померти раніше часу, ніж ті, хто продовжує палити в зрілому віці.
2. Почніть лягати спати і прокидатися щодня в один і той же час.
Дуже заманливо використовувати вихідні дні для того, щоб висипатися, але експерти рекомендують прокидатися в один і той же час кожен день.
Якщо ви будете спати довше навіть протягом декількох днів, експерти кажуть, що ви ризикуєте збити свій біологічний годинник, перевести його на інший цикл. Так ви почнете втомлюватися вже до вечора того ж дня.
Уникайте проблем зі сном, дотримуючись чіткого графіка сну і підйому завжди, коли це можливо.
3. Почніть займатися спортом на регулярній основі.
Спробуйте рухатися якомога більше. І не важливо, прогулянки це чи, їзда на велосипеді або біг, важка атлетика, туризм або плавання – головне, щоб це заняття включало в себе якийсь рух.
У другій половині 30-х років людина починає втрачати м'язову масу, так що в цьому віці дуже важливо займатися спортом.
Вибирайте фізичні дії, які вам дійсно подобаються, так як у вас менше шансів ввести в звичку нелюбимі тренування.
4. Почніть вести щоденник.
Ведіть щоденник вашого життя! Ваші письмові звіти будуть розважати вас в майбутньому.
Навіть якщо ви віддаєте перевагу тримати свої роздуми при собі, виливайте свої думки і почуття на папері. Це може допомогти вам впоратися зі стресовими ситуаціями.
5. Почніть заощаджувати гроші.
Звичка економити з раннього віку означає, що ви будете продовжувати це робити завжди.
Здається, що до ваших золотих років ще дуже далеко, але чим раніше ви почнете економити, тим більше часу на ваші гроші будуть нараховуватися відсотків по кредитах.
6. Почніть втілювати мрію свого життя.
Не відкладайте досягнення і цілі свого життя. Хочете купити будинок? Мати дітей? Написати книгу? Виберіть одну з цих життєвих цілей і почніть працювати.
Що ви можете зробити з сьогоднішнього дня і до кінця року, щоб втілити свою мрію?
7. Почніть вчитися насолоджуватися тим, що у вас є.
Якщо ви задоволені тим, що у вас є, вмієте цінувати це, значить, у вас більше, ніж у інших, шансів прожити довге і щасливе життя.
Будьте вдячні. Дослідження показують, що справедлива оцінка того, що у вас вже є, може зробити вас щасливою людиною і знизити кількість негативу.
Можливо, саме тому Опра Уїнфрі вела щоденний журнал подяки протягом багатьох років.
8. Перестаньте думати, ніби повинні подобатися всім.
Після того, як мені виповнилося 30, я перестав відчувати необхідність догодити всім. Вибирайте собі друзів і спілкування більш ретельно.
Зокрема, ви не зобов'язані бути милими з людьми, які були недружелюбні до вас.
Не важливо, чи вирішили ви зменшити кількість своїх друзів на Facebook до 500, або просто більше спілкуватися з людьми, які роблять вас щасливим. Головне – інвестувати свій час та енергію з розумом.
9. Перестаньте порівнювати себе з іншими.
Якщо у вас щось не в житті, якщо у братів і сестер виходить краще справлятися з життям, будь ласка, зробіть все, щоб не завдавати їм. Пам'ятайте: головне в світі – залишатися в світі з самим собою. Не будьте до себе занадто суворі.
Як пише один психотерапевт: звичка постійно заглядати через плече, щоб побачити, що роблять інші, не допоможе вам досягти ваших цілей.
Краще витрачати час і думки на те, чого ви хочете досягти, і на оцінку вашого прогресу в цих напрямках.
10. Почніть прощати себе за свої помилки.
Простіть себе за помилки. Ми всі їх здійснюємо. Не зупиняйтеся на помилках минулого. Вчіться у них, відпускайте їх і рухайтеся вперед.
Один соціальний психолог каже, що само-співчуття (здатність прощати себе і вчитися на своїх помилках) є ключовим фактором успіху.
Це все тому: що люди, які практикують почуття власного співчуття, бачать свої слабкі сторони. Вони знають, що це можна змінити, і намагаються не повторювати свої помилки в майбутньому.