Дизайн
Подобається

Як зменшити шум в квартирі: 10 корисних порад

12/04/2016
Як зменшити шум в квартирі: 10 корисних порад

Гул машин, шум від сусідів, тупіт в під'їзді … Якщо все це ви чітко і постійно чуєте в своїй квартирі, то зі звукоізоляцією у вас не все в порядку.

a

Про надійний захист від зовнішнього шуму потрібно подумати ще на стадії ремонту. Для цих цілей звукоізоляційними матеріалами обробляють стіни, двері, підлогу і, якщо необхідно, стелю. Але не у всіх є можливість якісно провести звукоізоляційні роботи, особливо якщо квартира орендована або куплена на вторинному ринку. Ділимося корисними хитрощами, як зменшити рівень шуму без складного ремонту.

Порада 1: присуньте меблі до стіни

Від грамотного розміщення меблів частково залежить і якість звукоізоляції в кімнаті. Наприклад, непоганим шумовим бар'єром стане висока книжкова шафа з дерева, присунута до стіни. Якщо ж сусідська вітальня межує з вашою спальнею, то ліжко потрібно розміщувати подалі від стіни, або додати до неї масивне узголів'я з дерева або щільного матеріалу.

1
Порада 2: ставка на якісні пластикові вікна

Шум від прилеглої автотраси, майданчика для вигулу собак, жвавої вулиці може проникати в квартиру через неякісні або застарілі віконні конструкції. Замінивши їх на нові, сертифіковані профілі і склопакети від перевірених виробників, ви відчуєте помітну різницю.

Для кращого ефекту вибирайте склопакети з високими звукоізоляційними властивостями (Дб) і з товстим зовнішнім склом. Зменшити звуковий резонанс допоможе комбінація з стікла з різною товщиною (6 мм і 4 мм, або 6 мм, 5 мм і 4 мм) і різної дистанцією між ними.

Порада 3: повісьте щільні штори

Додатковою шумовий захистом з боку вікна стануть щільні портьєри або подвійні штори. Це відмінний варіант для спальні, оскільки така завіса не тільки знизить рівень вуличного шуму, але і вбереже від сонячного світла, спеки і протягів.

Як матеріал для щільних штор хороші оксамит, вельвет, сатин, льон, парча. Шумопоглинаючі властивості штор збільшить декор у вигляді масивних карнизів, драпіровок або ламбрекенів.

2
Порада 4: постеліть пухнасті килими

Підлоги з твердих порід дерева набагато ефективніше запобігають шум знизу, ніж тонкі покриття. Ще краще постелити поверх них килим або ковролін з довгим, пухнастим ворсом. Таке рішення вигідно і для сімей з маленькими дітьми, які своїми гучними забавами нерідко докучають сусідам знизу. Якщо до стилю інтер'єру більше підходять килими з щільним, але тонким матеріалом (джут, льон), то стеліть їх в два-три шари.

Порада 5: перевірте розетки

Несподіваним звуковим мостом може виявитися звичайна розетка. У панельних будинках отвори для них наскрізні. Проблема вирішується, якщо всередину гнізд вкласти звукоізоляційні пробку з мінеральної вати або азбестової тканини. Найкраще довірити цю процедуру професійним електрикам.

Решта щілини можна закрити цементом і обробити силіконовим герметиком. Звичайна монтажна піна не підійде через свою горючість.

Порада 6: усуньте зазори біля стояків опалення та водопостачання

Щоб уникнути зазорів і щілин при будівництві застосовуються спеціальні віброізоляційні гільзи. Але на практиці вони нерідко відсутні, що знижує звукоізоляцію. Виправити цей будівельний брак нескладно: навколо труби потрібно максимально (НЕ наскрізь) видалити цементний розчин, обернути трубу мінватою, азбестовою тканиною або склохолстом і знову зацементувати. Щілини в стиках зашпаровують силіконовим герметиком.

Порада 7: декоруйте стіни

Знайдіть творчі способи звукоізоляції, експериментуючи з настінним декором. Знизять шум на кілька децибел: пробкова дошка, полотно з вовни або щільної тканини, килим, акустичні панелі, кладка з декоративного каменю. В якості додаткової шумовий завіси для спальні може послужити балдахін над ліжком.

3
Порада 8: заведіть кімнатні рослини

Згадайте, як тихо і мирно буває в лісі. Живі рослини мають здатність поглинати шум, тому їх вигідно розміщувати біля вікон і зовнішніх дверних прорізів. Особливо ефективні великі рослини з масивною кроною.

Розставляючи горщики з квітами на вікнах, не нашкодьте природному освітленню кімнати. Їх можна поставити і на сходових майданчиках, щоб трохи зменшити рівень шуму в під'їзді.

4
Порада 9: встановіть акустичні стелі

Останнім часом великої популярності набирають акустичні натяжні або підвісні стелі. У першому випадку акцент зроблений на спеціальну перфоровану тканину з відмінними звукоізоляційними властивостями.

Акустичні підвісні системи підійдуть для просторих високих приміщень, оскільки забирають помітну частину простору (12-17 см). Вони рятують від гучних розмов, музики, але сильний тупіт, звуки від домашнього кінотеатру і падаючих речей буде все ж можна почути – допоможе установка плаваючої підлоги.

Порада 10: позбудьтеся від щілин в дверних отворах

Звукоізоляційні якості двері залежать від її матеріалу, якості порога і щільності притвору. Менш ефективні в цьому випадку розсувні двері. Зменшити проникнення шуму через розсувні двері можна, усунувши зазори і щілини між дверима і коробкою.

До речі, монтажна піна, добре проводить звук, – не найкращий варіант. Замініть її цементним розчином. Справляється із завданням і якісний дверний ущільнювач. А наявність порога знижує шум на 12 Дб.