Виростити лозу ківі дуже навіть реально, а ще це захоплююче і не вимагає особливих витрат. Тобі потрібно просто вибрати найспіліше ківі з найближчого магазину. Він повинен бути м'яким і без недоліків. Існує кілька популярних сортів ківі, але не кожен з них здатний вирости і розвинутися у дорослу рослину в домашніх умовах.
Ківі дуже любить світло і тепло, тому для його посадки і вирощування потрібно виділити місце на сонячному підвіконні без протягів. Кращий час для посіву – з березня по травень.
Як виростити ківі вдомі
Помий фрукт і розріж його на кілька частин. Розімни акуратно м'якоть. Отриману кашку поклади в склянку з теплою водою, перемішай і дай трохи відстоятися.
Гарненько промий, щоб пішла м'якоть і залишилися кісточки, які будуть плавати на поверхні. Виклади насіння на серветку або паперовий рушник, щоб вони підсохли. Через 2-4 години загорни кісточки в вату або тканину і поклади в тарілку. Додай трохи гарячої води, щоб вона просякла матеріал, але не виливалася при нахилі тарілки.
Накрий насіння плівкою і поставити в тепле сонячне місце. На ніч плівку краще відкрити або зовсім зняти. Вранці додай необхідну кількість води. Через 7-10 днів насіння ківі повинні прорости.
Вибери відповідний для рослини горщик і насип на його дно керамзиту. Грунт краще взяти готовий, призначений для тропічних ліан. Потримай його на водяній бані протягом двох годин. В лунки глибиною 5-10 мм поклади по 2-3 кісточки. Злегка присипаючи їх землею, полий водою кімнатної температури і щільно накрий плівкою. Постав горщик в тепле сонячне місце.
Через 3-6 днів з'являться перші сходи. Від неперспективних і непотрібних паростків краще почати позбуватися вже на цьому етапі. Поливай помірно і тільки відстояною водою. Взимку ріст пагонів ківі сповільнюється, і їх досить поливати 2-3 рази на місяць. У період вегетації (навесні і влітку) рослинам потрібно більше вологи, тому поливати потрібно частіше – 2 рази на тиждень. Крім того, жарким літом ківі потрібно обприскувати.
Регулярно проріджувати рослини, щоб вони не заважали один одному. На ранніх етапах їх можна просто висмикувати з землі. Трохи пізніше це зробити вже не вийде, тому що коренева система у ківі розвивається досить швидко. Найбільш правильним варіантом буде відрізання непотрібного паростка.
Коли рослини досягнуть у висоту 10-12 см, пересади їх в окремі лотки. Якщо цього не зробити, їх розвиток сповільниться. У сприятливих умовах цвісти і плодоносити ківі з насіння починає на третій або четвертий рік.
Випробуй сам такий спосіб вирощування ківі і ця тропічна рослина буде радувати тебе кожен день. А через кілька років ти навіть зможеш насолодитися його плодами!