Економіка світу
Подобається

У МЕРТ вважають, що Україна зможе постачати до Туреччини г / к прокат без мит

27/01/2016
У МЕРТ вважають, що Україна зможе постачати до Туреччини г / к прокат без мит

Мінекономрозвитку України активно брало участь в антидемпінговому розслідуванні, проведеному Радою з питань оцінки доброчесної конкуренції Турецької Республіки, щодо імпорту гарячекатаного металу (в рулонах) з Китаю, Франції, Японії, Румунії, Росії, Словаччини та України

Про це повідомила прес-служба МЕРТ.

У свою чергу, виробники надали відповіді на питання органу, який проводив розслідування, на підставі чого була розрахована демпінгова маржа окремо для кожного виробника. Саме тому вона різна: для Запоріжсталі (1,12%), а для ММКИ (-3,94%). Негативна маржа ММКИ свідчить про відсутність демпінгу як такого. Маржа для Запоріжсталі мінімальна. При такому рівні демпінгової маржі антидемпінгові заходи не застосовуються.

Таким чином, в кінці серпня 2015 року, за попередніми результатами зазначеного розслідування, Туреччина застосувала тимчасові антидемпінгові заходи щодо імпорту металопрокату з Китаю, Японії, Росії та Словаччини. Щодо української продукції попередні заходи не застосовувалися.

22 січня 2016 були оприлюднені остаточні результати цього розслідування, згідно з якими, наступні країни були визнані продають товар за демпінговими цінами, що завдало шкоди вітчизняній промисловості Туреччини – Китай (рівень демпінгу від 15.47% до 18.01%), Росія (від 9.42% до 13.66 %), Словаччина (7.02%) і Японія (від 6.95% до 7.92%).

Одночасно з цим Румунія, Франція та Україна були визнані такими, що не скоювали імпорт зазначеного товару до Туреччини за демпінговими цінами.

«Зокрема, завдяки тісній і плідній співпраці українських виробників, їх радників і підтримки уряду України вдалося переконати компетентний орган Туреччини, що Україна не продавала товар за демпінговими цінами, які завдали б збитків турецьким виробникам сталі, або відповідний рівень демпінгової маржі є мінімальним, що відповідно до принципів СОТ не дає підстави застосовувати антидемпінгові заходи », – сказано в повідомленні.

Таким чином, українські виробники можуть продовжувати експортувати свою продукцію на ринок Туреччини без сплати антидемпінгового мита.

Зараз, згідно з існуючою процедурою, Міністерство економіки Туреччини очікує коментарів зацікавлених сторін за результатами розслідування, які будуть враховуватися при підготовці остаточного звіту.

«Цей звіт буде направлено на розгляд Ради з питань оцінки непорядної конкуренції Туреччини, який ухвалить остаточне рішення щодо застосування антидемпінгових заходів. Найбільш ймовірно, що для України результат цього розслідування залишиться позитивним після прийняття остаточного рішення », – додали в МЕРТ.

685a3b54af5aa954da4a105011626fc0