Продаж 10% нафтохімічної компанії "Сибур" китайській держкомпанії Sinopec за $1,339 млрд, що відбувся в грудні 2015 року, дозволяє вважати її співвласника, передбачуваного зятя президента Росії Володимира Путіна, Кирила Шамалова, доларовими мільярдером. Статок бізнесмена становить не менше $1,2 млрд.
Про це повідомляє Forbes.
На момент угоди з Sinopec Шамалову належало 21,3% "Сибура". Ще 50,02% було у Леоніда Міхельсона,15,3% – у Геннадія Тимченка. У продажу 10% "Сибура" Sinopec брали участь усі чинні акціонери, але в якій пропорції – невідомо. Представники найбільших власників "Сибура" не розкривають цю інформацію. Джерело, близьке до Шамалова, уточнило, що бізнесмен продав Sinopec менше 1%.
Кирило Шамалов – молодший син співвласника банку "Росія" Миколи Шамалова. У 2014 році влада Європейського Союзу включила Шамалова-старшого у список санкцій, вказавши, що він входить у найближче оточення Путіна. В грудні 2015 року ЗМІ повідомляли деталі весілля Шамалова-молодшого і Катерини Тихонової, яку називають донькою російського президента. Шамалов-молодший прийшов у "Сибур" у 2008 році після роботи в "Газпромі", "Рособоронекспорті", "Газпромбанку" й апараті уряду. Перші 4,3% нафтохімічної компанії він придбав у 2011-2013 роках у рамках опціонної програми для менеджерів "Сибура".
У 2014 році Шамалов купив 17% акцій у Тимченка. За словами людини, близької до угоди, Тимченко продав Шамалову 17% "Сибура", виходячи з оцінки компанії в $10 млрд. Про це ж заявляв президент "Сибура" Дмитро Конов і сам Шамалов. Для купівлі 17% акцій "Сибура" він позичав гроші в "Газпромбанку".
Крім частки в "Сибурі", структурам Шамалова належить 5% "Російської цементної компанії". Єдиний актив "Російської цементної компанії" – 50,52% ВАТ "Ангарскцемент", виручка якого в 2014 році склала 2,93 млрд рублів. Інших значимих активів, за словами джерела, близького до Шамалова, у бізнесмена немає.
У березні 2015 року стало відомо, що Шамалов покидає правління "Сибура", щоб зайнятися бізнесом, але залишається в раді директорів нафтохімічної компанії. Для управління своїми активами та інвестування в інші сегменти він створив керуючу компанію "Ладога Менеджмент", яку очолив Денис Нікієнко – колишній директор з юридичної підтримки "Сибура".
"Ладога Менеджмент" шукає об'єкти для інвестування в IT-індустрії, на ринку інжинірингових послуг, у сфері переробки полімерів і виробництва імпортозамінної продукції, яка не конкурує з діяльністю "Сибура".