Німеччина ризикує своєю репутацією заради корупційної газопровідної угоди з президентом Росії Володимиром Путіним – "Північного потоку-2".
Після глобальних торішніх змін на глобальних енергоринках угода з Росією застаріла, а також виявилася шкідливим для європейської єдності. На думку експерта Джима Хоугленда, Путін має намір гарантувати виручку "Газпрому", посиливши залежність Західної Європи від російського газу і відібравши у України здатність чинити опір його "хромающей кампанії з дестабілізації".
Однак, за його словами, канцлер Німеччини Ангела Меркель продовжує наполегливо називати ідею газопроводу "Північний потік-2" комерційним проектом, доцільним з ринкової точки зору.
У свою чергу шведський економіст Андерс Аслунд не бачить доцільності даного проекту.
"За останні десять років споживання природного газу в Європейському союзі скоротилося на 21%. Існуюча труба "Газпрому" на дні Балтики вже завантажена наполовину. А "Газпром" – це не просто держкорпорація: він переслідує геополітичні цілі Росії, перекриваючи поставки або підвищуючи ціни, коли цього хоче Кремль", – наголосив він.
Слід зазначити, що екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер очолює раду акціонерів філії "Газпрому", який контролює "Північний потік". Ідею прокладки "Північного потоку-2" енергійно відстоює і нинішній віце-канцлер Зігмар Габріель.
Тим часом італійський прем'єр Маттео Ренці та інші лідери країн ЄС вказали, що "Північний потік-2" зірве спроби Євросоюзу створити спільний енергетичний ринок.
"Адміністрація США повинна чітко роз'яснити, що при необхідності налагодить поставки енергоносіїв в Україну в надзвичайній ситуації", – переконаний Хоугленд.
Крім того, він наголосив, що президент США Барак Обама через Меркель повинен домогтися, щоб Німеччина залишилася солідарною із союзниками і відмовилася від стратегічно небезпечного газопроводу.
На думку Аслунда, за допомогою "Північного потоку-2" Росія намагається перешкодити Європі створити енергетичний союз, тому ЄС повинен перешкодити розвитку цього проекту.