Технології
Подобається

Samsung передумала платити Apple $ 548 млн за копіювання iPhone

15/12/2015
Samsung передумала платити Apple $ 548 млн за копіювання iPhone

appeals-1

На початку місяця стало відомо, що Samsung погодилася виплатити Apple – своєму головному противнику в патентній війні – $ 548 млн як компенсацію за збиток, нанесений в результаті незаконного використання інтелектуальної власності. Судячи з усього, в Сеулі переглянули своє рішення, оскільки сьогодні в Верховний суд США надійшла апеляція з боку Samsung.

Як відзначає Reuters, немає ніякої гарантії, що Верховний суд США прийме позовну заяву Samsung, однак для південнокорейського виробника це єдиний шанс на перемогу. «Samsung загострює цю справу, тому що вважає, що те, яким чином інтерпретувалися закони, не відповідає сучасним реаліям», – вказує видання.

Патентна тяганина між Apple і Samsung почалася ще в 2011 році. Першою «війну» оголосила компанія Тіма Кука, посилаючись на те, що Samsung копіювала технологію виготовлення і дизайн смартфона iPhone. У 2007 році Apple представила "розумний" телефон, в якому використовувала нові технології. Для захисту своїх прав компанія подала заявку і одержала патенти.

Серед цих патентів є розблокування екрану від руху пальцем по ньому – slide to unlock. Крім цього, в позові зазначено патент на систему виявлення даних, наприклад номера телефону в адресній книзі при введенні схожих цифр, а також автоматична корекція написання слів на смартфонах.
appeals-2
Пізніше, в травні 2014 р суд присяжних у США постановив, що Samsung повинна виплатити Apple $ 120 млн, але відмовив останньої в судовій забороні. На думку суду апеляційної інстанції, в цьому випадку присяжні зловжили правом на дію на розсуд.

У ході розгляду Samsung заручилася підтримкою цілого ряду компаній. Серед них числяться Google, HTC, LG Electronics і Rackspace Hosting. На думку утворилася коаліції, перемога Apple дозволить власникам патентів "несправедливим чином використовувати свій патент для отримання конкурентної переваги".