Економіка світу
Подобається

Греція знову не домовилася з кредиторами через страх соціального вибуху

16/11/2015
Греція знову не домовилася з кредиторами через страх соціального вибуху

Уряд Греції на переговорах з квартетом кредиторів не досягнув угоди – залишаються розбіжності щодо проблеми необслуговуваних кредитів і захисту від продажу єдиного житла боржників

aa2309f40518535fb9d13a0f54c152af

Про це повідомило журналістам високопоставлене джерело в Мінфіні Греції.

За його словами, з кредиторами узгоджені зміни в керівництві банків і роль фонду фінансової стабільності.

Останній раунд переговорів тривав 17 годин, до цього зустріч йшла 14 годин і закінчилася в 2:00 ночі. Чергові переговори почнуться в 14:00. До цього відбудеться нарада економічного штабу уряду з прем'єр-міністром Алексісом Ціпрасом.

Раніше урядовий рада з економічної політики Греції вважав можливим до 14 листопада досягти угоди зі спірних питань.

Без угоди з квартетом з виконання програми реформ Греція не отримає черговий транш кредиту в 2 млрд євро і 10 мільярдів євро на рекапіталізацію банків.

Головними проблемними питаннями на переговорах залишаються врегулювання необслуговуваних кредитів (їх сума доходить до 107 млрд євро, і серед боржників багато які взяли іпотеку), захист від продажу з аукціонів єдиного житла боржників, реформи фондів соціального страхування, у тому числі пенсійних, і податки, які могли б замінити надходження від введення ПДВ в 23% на освіту.

Найбільш складними для грецького уряду є питання соціального страхування та захисту від розпродажу житла боржників. Ці питання знаходяться в списку так званих "попередніх дій" – заходів, які уряд Греції повинен прийняти для отримання кредитів.

За ступенем забезпеченості житлом Греція знаходиться на одному з перших місць в Європі – за різними оцінками, 70-80% греків мають власне житло, будинок або квартиру. Однак багато хто ще не розплатилися з іпотечними кредитами або банківськими кредитами, взятими на інші цілі.

У кризу, що триває в країні восьмий рік, багато боржників у зв'язку з падінням виробництва і зростанням безробіття втратили можливість виплачувати кредити. За підрахунками оглядачів, якщо житло продаватимуть з молотка, більше 150 тисяч сімей можуть залишитися без даху над головою.

Уряд Греції запевняє в недоторканності житла людей з низькими та середніми доходами і заявляє, що його мета – захистити житло 60% позичальників.

Розбіжності стосуються критеріїв, за якими житло боржника може бути продано з аукціону для погашення боргу. Кредитори наполягають на можливості цього при вартості нерухомості понад 120 000 євро і доходів боржника понад 24 тисяч євро на рік на сім'ю з трьома дітьми.

Уряд, зі свого боку, пропонувало захищати житло, якщо його вартість не перевищує 180 000 євро, а доходи боржника менше 35 тисяч євро на рік на сім'ю з чотирьох осіб. Однак, за повідомленнями ЗМІ, на останніх переговорах грецька влада погодилися знизити критерії доходів до 30 тисяч євро на рік.

Що стосується соціального страхування та пенсійного забезпечення, то кредитори вимагають об'єднати фонди соцстрахування, припинити виплати додаткових (так званих епікурейських) пенсій, які складаються з накопичувальних відрахувань у приватні та професійні страхові фонди, а тим, хто достроково вийшов на пенсію, зменшити пенсії на 40%.

Уряд Греції підняв пенсійний вік до 67 років для тих, хто почав трудову діяльність з 1993 року, але нинішнє законодавство передбачає безліч винятків, що дозволяють вийти на пенсію навіть у 50 років.

У найближчі роки ці винятки будуть скасовані, і достроковий вихід на пенсію стане невигідним. У такому випадку мінімальна пенсія держслужбовцям може зменшитися до 365 євро. Зараз вона становить 486 євро. Взагалі ж середня пенсія в країні складає 666 євро.

У першу чергу перерахунок пенсій може торкнутися військовослужбовців і поліцейських.

"Ці два питання можуть викликати соціальний вибух. Але є й інші заходи, які уряд зобов'язався проводити. Наступні місяці будуть дуже складними для кабінету – не тільки листопад або грудень, але і весь перший квартал 2016 року, коли уряд повинен буде у відповідності зі своїми зобов'язаннями приймати закони про заходи жорсткої економії. Якщо уряд вистоїть ці важкі півроку, тоді ситуація стабілізується ", – сказав співрозмовник агентства.

За його словами, перша за час правління загальнонаціональний страйк і масовий мітинг проти нових заходів економії, лише в Афінах зібрав десятки тисяч людей, стануть тестом для уряду.

Тим часом деякі оглядачі не виключають змін в уряді і створення нової коаліції СІРІЗА – з партіями ПАСОК і "Потамі".

 

 

Першим цю новину поширив агрегатор Корупція.Інфо 

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.korupciya.news&hl=ru