Економіка світу
Подобається

Як українці відпочивають за кордоном, не витрачаючи ні копійки: все про Каучсерфінг

27/10/2015
Як українці відпочивають за кордоном, не витрачаючи ні копійки: все про Каучсерфінг

638928

Останнім часом подорожі за кордон для багатьох українців не завжди по кишені. З нинішнім курсом долара навіть турецькі курорти сильно б'ють по сімейному бюджету. І тому люди все частіше вдаються до Каучсерфінг.
Каучсерфінг – це одне з найбільших у світі спільнота, учасники якого безкоштовно надають нічліг мандрівникам по всьому світу. Якщо зареєструватися на спеціальних сайтах, то туристи знайомляться з людьми, готовими не тільки прийняти їх, але й стати екскурсоводами та показати унікальні місця.

Євротур, скелі і "Металіка"


У першу в житті поїздку за кордон музикант Олександр Стрілець відправився по-естремальних: автостопом, без будь-якого плану і знання англійської мови. Хлопець разом з такою ж сміливою компанією, склад якої під час подорожі змінювався кілька разів, відвідав Польщу, Словаччину, Угорщину, Австрію, Німеччину, Італію, Швейцарію, Францію та Чехію. "Я зовсім не знав англійської мови, не міг ставити питання, але в компанії була дівчина, яка добре спілкувалася. Я слухав, запам'ятовував і десь через півтора місяці вже пробував спілкуватися сам. Наприкінці євротуру я вже говорив по-англійськи", – розповів Саша.

Одним з найяскравіших вражень тріпа для нього став музичний фестиваль, де виступали Metallica, Muse, Kiss і інші культові групи. "Вхід на фест коштував 200 євро, але у нас не було таких грошей, тому ми просто перелізли через паркан. Нас не піймали, і ми таким же способом потрапили на фестиваль у другий і третій день", – посміхається харків'янин. У Швейцарії він гостював у лікаря, який захоплюється скелелазінням, і разом з ним каучсерфери без спорядження забралися на скелю над річкою.
За три місяці подорожей Європою Олександр витратив 500 євро. Повернувшись в Україну всього на три дні, він разом з другом знову відправився в пригода: колесив по Грузії і Азербайджану. У першій країні на заявку хлопців на сайті відгукнулися музиканти, запросивши українців до себе на дві ночі. "Але прожили ми у них 15 днів. Ми подружилися і разом грали в горах. Наприкінці грузинський гітарист подарував мені медіатор, який колись використовував Джимі Хендрікс і кинув у натовп на концерті, а я подарував йому свій", – розповів Олександр.
Хлопець гостював у півсотні каучсерферов і впевнений: для хорошого подорожі гроші не потрібні. Тепер харків'янин готовий зустрічати мандрівників у себе вдома і вже мріє побувати в Австралії.

Економія – 400 євро на місяць


Волонтер молодіжної організації Олександра Ханінова за останній рік побувала в десяти європейських країнах, зупиняючись у гостинних місцевих жителів абсолютно безкоштовно. "Каучсерфінг я вирішила скористатися, бо не було грошей на подорожі, а хостели в Європі дорогі: 15 євро за ніч з людини", – згадує харків'янка, якій завдяки настільки незвичайного способу подорожувати вдавалося економити близько 400 євро на місяць. У результаті Саша побачила краси Німеччини, Голландії, Норвегії, Фінляндії, Прибалтики, Бельгії, Італії, Іспанії. Ночувати ж доводилося як на карематі в маленькій кімнаті гуртожитку, так і у великому будинку, де господарі віддали в її розпорядження цілий поверх.
 

Екстремалка згадує, як в голландському Леувардене місцеві каучсерфери організували для іноземних мандрівників, серед яких опинилася і Саша, насичену програму з велопоездкі та екскурсіями в музеї. "Нам все показували протягом чотирьох днів. А коштувало все це менше 100 євро", – каже дівчина. Голландський каучсерфер вчив дівчину управляти катером і пригощав своїм фірмовим гуакамоле – соусом з авокадо. А ось в іспанській Ібіці харків'янка гостювала в сім'ї у 60-річного чоловіка та його дружини-перуанки. "Вони всі три дні присвятили мені, катали на автомобілі по всьому місту, і я не витратила жодного євро", – згадує Олександра.

За її словами, європейці часто цікавляться подіями в Україні. Про те, що можна побачити в Харкові, дівчина розповідає практично всім, крім голландців, які гостювали у нас під час Євро-2012 і багато чого побачили. До речі, в подарунок за гостинність Саша дарує каучсерферам магніти, прапорці та цукерки з українською символікою.
 

В Україні: американці на канатці


По рідній країні дизайнер Андрій Бухарін як каучсерфер колесить вже сім років, за які встиг побувати у Вінниці, Івано-Франківську, Ужгороді, Запоріжжі, Полтаві, Києві, Одесі, Криму і безлічі інших куточків. "Каучсерфінг – це нові знайомства та враження, це завжди цікаво, а головне – незатратно. Той, у кого ти гостюєш, показує тобі найкращі боку міста і нетуристичні місця", – запевняє досвідчений каучсерфер.
Так, у Вінницькій області харків'янин побував на водяному млині, побудованої більше ста років тому. Виявляється, це одне з небагатьох споруд такого плану, які збереглися в Україні. Також Андрій був у Польщі, де гостював у місцевого художника в квартирі-студії, розташованої на горищі. На прохання господарів Андрій привіз їм українське пиво і пригостив борщем власного приготування.

Втім, харків'янин не тільки безкоштовно ночує у каучсерферов, але й охоче приймає їх у себе вдома. Одного разу у Андрія два місяці жив мандрівник з Індії, який в подяку за гостинність готував незвичайне блюдо з дині і недовареною картоплі з гострими спеціями. Крім того, вдома у харків'янина побували музикант з Техасу, хлопець з Чикаго і мандрівники з ближнього зарубіжжя. За словами Андрія, під час прогулянок по Харкову іноземцям найбільше подобаються танки біля історичного музею, канатна і дитяча залізна дороги, а також музей поїздів Південної залізниці. "Після гостин каучсерфери часто починають дружити будинками. Час від часу ми зідзвонюємося, шолом один одному посилки і їздимо в гості вже просто так", – говорить Андрій.


                         



Коментарі