Економіка світу
Подобається

Назад в минуле: московська біржа за обсягами торгів повернулася на 10 років назад

10/09/2015
Назад в минуле: московська біржа за обсягами торгів повернулася на 10 років назад

московська біржа

Обсяг торгів російськими акціями знизився до $1 млрд на день – таке було майже 10 років тому, підрахували аналітики "Сбербанк CIB" Кінгсмілл Бонд і Андрій Кузнєцов. Як пише російська газета "Ведомости" з посиланням на експертів, п'ять років тому середньоденний обсяг торгів на Московській біржі був близько 5-6 млрд дол, передає Корупція.Маркет

Аналітики оцінювали дані за останній календарний місяць. Зокрема, в аналітику потрапили торги акціями російських емітентів, обсяг яких переводили в долари за поточним курсом. До вибірки також увійшли: торги глобальними і американськими депозитарними розписками і торги паперами на позабіржовому ринку.

При цьому в Сбербанку відзначають, що обвал рубля практично не відбився на обсягах торгів, а основною причиною зниження обсягу торгів є: падіння ціни на російські папери, відхід інвесторів з російського ринку і зниження інвестиційної активності у тих інвесторів, які залишилися.

У свою чергу на Московській біржі не згодні з аналітиками Сбербанку.

"Ми бачимо зростання активності інвесторів на ринку акцій Московської біржі в останні роки. Так, у 2014 році середньоденна кількість угод з акціями виросла на 25% у порівнянні з 2013 роком, а за січень – серпень 2015 року – ще на 9% порівняно з минулим роком", – стверджують представники торгового майданчика.

Видання зазначає, що статистика говорить про зворотнє: у другому кварталі 2015 вторинні торги акціями, депозитарними розписками і паями склали 2200 млрд руб., а в другому кварталі 2011 року – 4,3 трлн руб.

Попередній відтік інвесторів з російських акцій спостерігався в 2008-2009 рр., коли вибухнула глобальна фінансова криза. Потім на початку 2012 р почався відтік капіталів з розвинених країн. Зараз на фондовий ринок РФ діють одночасно чотири фактори: санкції Заходу у зв'язку з військовою агресією Росії проти України, знижений попит на ресурси з боку Китаю, надлишок пропозиції на ринку нафти, а також структурні недоліки ринку.

"Криза 1998 року та поточна ситуація – абсолютно різні. У ту кризу Росія максимально намагалася інтегруватися в глобальну економіку і відкриватися світу. Це була криза неплатоспроможності країни. Зараз країна закривається від зовнішнього світу, а девальвація не приводить до пожвавлення внутрішніх потужностей", – відзначає портфельний керуючий компанії "Капітал" Вадим Біт-Аврагам.

Зазначимо, що 8 вересня Московська біржа екстрено зупинила торги на фондовому, валютному і терміновому ринках. Зупинка роботи біржі сталася через збій мережевого обладнання.


                         



Коментарі