Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявляє, що робота вугільних підприємств України на сьогодні є збитковою, і обсяг фінансових втрат щомісяця становить близько 250 мільйонів гривень.
Про це Демчишин заявив в інтерв'ю Радіо Свобода.
"На даний момент збитки щомісячно всіх 35 шахт складають десь приблизно не менше 250 мільйонів гривень щомісяця. Тому очікувати, що ми зможемо зробити чудо і розвивати шахти без коштів – неможливо", – сказав Демчишин.
За його словами, щоб збільшити самоокупність шахт, необхідно збільшити видобуток, що в свою чергу, вимагає капіталовкладень у приблизно 1 мільярд гривень.
"Протягом дуже недовгого періоду – трьох-шести місяців, ми могли б вивести більшість цих перспективних шахт у беззбитковий стан", – сказав Демчишин, додавши, що наразі такої суми в Мінвуглепрому немає.
"В країні йде війна, більшість шахт розташовані в зоні проведення антитерористичної операції. Насправді тільки десять шахт знаходяться далеко від зони АТО. Більше того, є шахти, які постійно обстрілюються, в яких вимикається світло. Обстріляли Луганську ТЕС. Відповідно, відключилося постачання електроенергії, 8 шахт були закриті", – наголосив Демчишин.
На запитання – звідки в умовах дефіциту вигідніше завозити вугілля – з ПАР і Польщі? – Демчишин відповів: "На жаль, так".
Крім того, міністр наголосив, що транспортуванню вугілля з східних регіонів України перешкоджає фактично зруйноване залізничне полотно і неможливість відновлення інфраструктури в умовах постійних обстрілів.
В українському уряді заявили про нестачу вугілля для українських ТЕС і проблеми із заготівлею його на зиму, оскільки більшість шахт розташовані на охопленому бойовими діями Донбасі. Серед основних імпортерів Кабмін обрав Південну Африку, де ціна вугілля на ринку одна з найнижчих.
Крім того, урядовці розглядають варіант закупівлі вугілля в сепаратистів, які взяли під контроль шахти на окупованих територіях. Основний аргументом на користь такого рішення – ціна все одно буде нижчою, аніж у Росії.
У Кабміні порахували, що до зими треба накопичити 2,5 мільйонів тонн вугілля на складах ТЕС, а на сьогодні є трохи більше половини.