Закон, який надає добровольцям статус учасника бойових дій, набуде чинності 22 червня. Але сім'ї загиблих бійців досі не знають, на яку допомогу можуть розраховувати від держави.
Одне відомо поки точно — одноразову допомогу, яку отримують сім'ї загиблих військовослужбовців, родинам добровольців не бачити.
Син Лілії Петросян — боєць "Айдару" Оганес вірменин за національністю, загинув під Луганськом, прикриваючи товариша. Поклав життя за Україну, але влада не віддячила жодною копійкою. Все тому, що пішов на війну добровольцем.
Таку ж відповідь отримала і сестра загиблого бійця-добровольця Оксана. Добровольці не є військовослужбовцями. Хоча має зібрану папку доказів, що її брат отримав важке поранення і загинув у бою за Лутугіно майже рік тому.
Усі надії жінок залишалися на зміни до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Ще у квітні парламент надав членам добровольчих батальйонів статус учасника бойових дій. А сім’ям загиблих бійців гарантував соціальний захист.
Та родичів чекало чергове розчарування. Одноразова допомога у 609 тисяч гривень, яку виплачують родичам загиблих військовослужбовців, добровольцям не передбачена.
Про те, що у законі багато "темних плям", говорить і голова товариства ветеранів АТО Кирило Сергеєв. Документ набуде чинності 22 червня, але які саме пільги отримають добровольці, зрозуміти важко.
У профільному парламентському комітеті ж запевняють — добровольці отримають такі ж пільги, як усі військовослужбовці. А от 609 тисяч родинам загиблих поки що не виплачуватимуть. Мовляв, зі всіма добровольцями треба розібратися поіменно.