Економіка України
Подобається

Скасування пільг: пенсіонери сплачуватимуть за проїзд

09/05/2015
Скасування пільг: пенсіонери сплачуватимуть за проїзд

CPNonAJTJ3Q

 

Бабулькам , які їздять о 6 ранку з величезними пакетами на базари, доведеться відмовитися від свого звичного темпу життя. А все через те, що пільги скасовують. Пенсіонери не зможуть більше зловживати своїм становищем. Проте скасування пільг все ж таки обійде декого.

 

1 липня настане цей день, коли кількість пільговиків буде не більше 3 мільйонів. Частина пенсіонерів позбавиться права на безкоштовний проїзд. До прикладу, в столиці близько 400 тисяч осіб позбавляються пільг.

 

Право на безкоштовний проїзд матимуть інваліди першої та другої групи. Право на інші пільги надаються таким категоріям:

1)інваліди війни

2)учасники бойових дій

3)перша категорія чорнобильців

4)2 категорія чорнобильців-ліквідаторів

5)ветерани військової служби

6)багатодітні сім’ї (діти)

7)діти-інваліди

8)супроводжуючі інвалідів

 

У Міністерстві соціальної політики таке нововведення поширюють по всій країні.

Проте департамент соціальної допомоги ще не готовий остаточно оприлюднити перелік та кількість пільг. Все ще врегульовується та систематизується. Все залежить від населення та від місцевих бюджетів.

Кількість транспортних пільговиків перевищує 11 мільйонів. Перевізники отримують субсидії з держскарбниці, щоб мати змогу перевозити «безоплатників». Бюджет не може повністю покривати усі витрати на такі перевезення.

Для вирішення такої проблеми, пропонується унормувати саме час отримання пільг. Право на визначення потреб у пільгах надається місцевим органам влади. Відбувається така собі пільгова децентралізація в державі.

 

Автор: Валентина Рущак