Махінації
Подобається

Ліквідувано “конверт”, який “відмивав” державні кошти

25/04/2015
Ліквідувано “конверт”, який “відмивав” державні кошти

гроші

Служба безпеки спільно з прокуратурою ліквідувала міжрегіональний "конвертаційний центр", через який зловмисники "відмивали" державні кошти.

Про це йдеться у повідомленні СБУ, передає Корупція.маркет

Як зазначається, організатори злочинної оборудки – мешканці Дніпродзержинська і Сум, створили 17 фіктивних комерційних структур, зареєстрованих у Дніпропетровській та Сумській областях.

На рахунки цих підприємств надходили безготівкові кошти від переробки металобрухту, після чого "брудні" гроші переводилися в готівку.

Встановлено, що протягом червня 2014 – квітня 2015 року зловмисники щомісяця виводили у тіньовий обіг до 9 мільйонів гривень.

Співробітники СБУ разом із внутрішньою безпекою ДФСУ встановили причетність до функціонування протиправної фінансової схеми посадовця податкових органів у Сумській області.

Проведено обшуки за місцями реєстрації фіктивних підприємств та в офісних приміщеннях, транспортних засобах, якими перевозили гроші замовникам. Правоохоронці вилучили денну суму готівки – 300 тис. грн., печатки фіктивних фірм, комп'ютерну техніку і фінансово-господарську документацію.

За матеріалами СБУ прокуратурою Сумської області розпочато кримінальні провадження за ч. 2 ст. 205 та ч. 2 ст. 364 (фіктивне підприємництво, яке заподіяло велику матеріальну шкоду державі, та зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

За матеріалами: Економічна правда