Економіка України
Подобається

У березні населення продало готівкової валюти на $129,2 млн більше, ніж купило

12/04/2015
У березні населення продало готівкової валюти на $129,2 млн більше, ніж купило

гроші

У березні населення продало готівкової валюти на 129,2 млн доларів більше, ніж купило.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку.

“У готівковому сегменті валютного ринку в березні другий місяць поспіль спостерігалася чиста пропозиція інвалюти – протягом місяця населення продало інвалюти на 129,2 млн доларів більше, ніж купило”, – йдеться у ньому.

У лютому населення продало на 126,4 млн доларів більше, ніж купило.

Національний банк і надалі докладатиме максимум зусиль для підтримки стабільності на валютному ринку і зниження за рахунок цього ризиків для цінової стабільності.

Регулятор відзначає, що на валютному ринку в березні спостерігалися ознаки зниження напруги.

Цьому сприяли як оперативні регуляторні заходи, так і початок нової чотирирічної програми фінансової допомоги в рамках механізму розширеного фінансування EFF з Міжнародним валютним фондом.

Збільшення облікової ставки до 30% і ставок по активно-пасивних операціях Національного банку сприяло досить стриманій динаміці грошової пропозиції – обсяг монетарної бази в березні зріс всього на 0,1%.

У той же час більш активну участь Національного банку на валютному ринку в березні через здійснення інтервенцій як з купівлі, так і з продажу іноземної валюти сприяло згладжування ситуативних пікових коливань попиту на іноземну валюту та її пропозиції.

Як повідомляло агентство, у січні населення купило готівкової валюти на 19,4 млн доларів більше, ніж продало.

Джерело: Корупція.маркет