Економіка України
Подобається

В АМКУ пояснили, чому так стрімко злетіли ціни на продукти (ВІДЕО)

07/04/2015
В АМКУ пояснили, чому так стрімко злетіли ціни на продукти (ВІДЕО)

cinu2

Підняття цін вдарило по усіх українцях, а в Антимонопольному комітеті говорять про змову власників найбільших торгівельних мереж столиці. Про це йдеться в сюжеті програми «Гроші», – пише ТСН, передає Корупція.маркет

Сьогодні в супермаркетах спокійно. Але перемогли в цьому бою –  ціни. Найдешевші огірки коштують 28 гривень, а  найдорожчі – 32 і 41 гривня. Часник по 89, цибуля 31, не відстають і помідори. 

В країні полей та плодючого чорнозему тепер дешевше купити бразильські фрукти, ніж вітчизняні овочі.  А тим часом десь за сотні кілометрів від столиці стихійні мітинги проходять ледь не щодня. Про них не люблять згадувати в Аграрному міністерстві.

У Ямпільському районі в селі Михайлівка, поки в супермаркетах ціни злітають до небес, селяни рахують копійки. За молоко у столичному магазині платимо десь 10-12-ть гривень, а у селян його куплять, в найкращому випадку, по 3. 

Самі ж приймальники молока, як і належить – розводять руками. Натомість експерти заявляють, що ціни штучно занижують.

В Антимонопольному комітеті, схоже, спіймали того, хто розкачує ціни – це супермаркети, які безсовісно задрали цінники.

«Практично на всі групи товарів широкого вжитку застосовуються такі практики, що призводять до здороження на 20-30% , і ми вважаємо, що ці практики є не обґрунтованими», – розповіла керівник шостого управління досліджень і розслідувань Антимонопольного комітету Олена Шевчук, додавши, що нажитися на простих українцях вирішили усі найвідоміші у Києві супермаркети. 

Натомість інші фахівці вважають, що до подорожчання скоріш причетна державна бюрократія, ніж торгові мережі.

«Наявна податкова система, наявна система дозволів фіто-санітарних і так далі, вона може впливати на певне додаткове зростання цін», – вважає Олександр Жолудь, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень.

Якщо проживемо без форс-мажорів до літа –  в супермаркетах ціни будуть змушені повзти вниз через сезонне зниження. 

Натомість у Міністерстві аграрної політики вважають, що ринок реагує на здорожчання навколо, але тут триває робота над тим, щоб ми їли власне, а не імпортне. Зокрема, на підтримку фермерських господарств України був отриманий грант близько 20 мільйонів доларів.

При цьому, тотальне подорожчання продуктів у відомстві вважають кроком наближення до Європи.

Натомість у Словаччині більшість продуктів виявилися дешевшими, ніж в Україні. Цибуля в нас вже дорожча. Там, за кілограм просять 6 гривень, а у нас – 10 та 31 гривню.

Акційна ціна за кілограм томатів там 21 гривня, а у нас найдешевші обійдуться по 67 гривні за кілограм. В Україні дешевшою виявилася картопля –  по 6 гривень проти 9 у Словаччині.