У розподільчому центрі "Фоззі груп" в селі Перемога Броварського району Київської області працює власна лабораторія. Досліджують товари, які привозять постачальники. Найчастіше повертають назад молочну продукцію, м'ясо, ковбасу, сир.
"Контролюємо продукцію власних торгових марок. Також товари, на які покупці скаржаться на гарячу лінію, в соціальних мережах. Перевіряємо продукцію, якість якої важлива з комерційної точки зору. Наприклад, риба й морепродукти в льодяній глазурі. Кількість льоду впливає на закупівельну ціну. Відповідно і на кінцеву. У жовтні минулого року отримали державну атестацію лабораторії. Раніше зразки возили в інші лабораторії. Процедура займала п'ять днів. Зараз – близько півтори години. На місці можна вирішити – приймати товар чи повернути постачальнику", – розповів керівник департаменту якості Максим Барабуха.
Розподільчий центр займає площу 30 тис. квадратних метрів. У приміщенні підтримують температуру п'ять-шість градусів тепла. Працівники одягнені в куртки. До складу під'їжджає фура з курятиною. Майже герметично пристиковується до воріт. 20-тонну машину розвантажують за 30 хвилин.
У лабораторії працює троє лаборантів. Перевіряють мариновані огірки на нітрати, чи достатньо пастеризоване молоко, чи не містять сосиски крохмалю. Керівник лабораторії Марина Боцько, робить аналіз оцту. Виробник, який хоче продавати свій товар у супермаркетах "Фоззі груп" заявив, що він дев'ятипроцентний. В колбу додає соду та індикатор. Рідина стає яскраво-малиновою.
"Три відсотки. Це досить розповсюджене порушення, виробники економлять оцтову кислоту. Люди купують подібний оцет, консервують. Потім банки здуваються і вибухають", – говорить керівник лабораторії.
"В ковбасах може бути більше вологи, ніж передбачено стандартами. Оселедці – пересолені. На упаковках рису пишуть "перший сорт", а насправді – третій, – додає керівник відділу якості логістики Крістіна Зінченко.