За останні 3-4 місяці на 60% збільшилася кількість автовласників, які звертаються на СТО з проблемами паливної системи. Це безпосередньо пов'язано із збільшенням обсягів підробленого палива на українських АЗС.
Про це повідомляється в консалтинговій групі «А-95». Новину передає Корупція.маркет.
В Україні за останні кілька місяців кількість підробленого палива збільшилася в два рази. Експерти пояснюють цю ситуацію різкою девальвацією гривні, зростанням акцизного збору і валютними обмеженнями Нацбанку. І це при тому, що 80% палива в Україні – це імпорт, за який треба платити у твердій валюті.
«Після підвищення з січня 2015 р. акцизу, податки (акциз і ПДВ) досягли 40% в ціні на бензин, дизпаливо – 30%, це 7-10 грн/л. Виробляти фальсифікат стало набагато вигідніше, ніж раніше, коли податки були 22-33%, адже очевидно, що бодяжники нічого державі не платять», -пояснив директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.
До того ж, через неякісне підроблене паливо за останні 3-4 місяці кількість машин з проблемами паливної системи збільшилася приблизно на 60%. Про це розповів Максим Початун – менеджер з приймання автомобілів СТО відомого німецького бренду.
«Навіть поверхневий аналіз показує, що бодяжать, – говорить заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев. – Наприклад, одна з брендових мереж АЗС офіційно купила в 2014 р. 200 тис. т бензину, а продала… 320 тис. т. Звідки надлишки? При цьому три нафтобази на Київщині та Вінниччині придбали 20 тис. т газоліну, 10 тис. т газового конденсату, 30 тис. т октанопідвищуючих присадок. Все це змішується і продається на заправки. Але таке паливо шкодить двигуну. Якісний бензин виготовляється тільки на НПЗ».
Експерти пропонують три простих способи не потрапити на явну бодягу: не купувати дуже дешеве паливо (на 2 і більше грн. нижче звичайної ціни); перед заправкою понюхати пістолет – нормальне паливо не пахне побутовою хімією; капнути бензином на білу папір або на руку – не повинно залишитися масляної плями після його випаровування.
Нагадаємо, що 20 березня на українському нафтовому ринку склалася дещо суперечлива ситуація. Ціни на нафту на світовому ринку почали підніматися, що можна і сказати про курс долара за останні кілька днів. Однак ціни на деякі види палива поки продовжують знижуватися. Експерти відзначають, що для цього є певні причини.