Навіть товар найвищої якості потрібно гарно презентувати, аби виникло бажання його придбати. Що не потрібно говорити покупцям.
"Продаючи товар, слід розуміти, про що сказати й що краще замовчати. Наприклад, продаючи вживане авто, іноді замовчують його недоліки, говорять тільки переваги. Якщо покупець каже, що не любить, коли обманюють і зробить будь-що, аби покарати нечесного продавця, то краще розповісти усі нюанси товару, включаючи недоліки. Якщо ж, він каже, що йому не важливо фарбоване авто чи ні, головне, щоб їхало, – певні недоліки можна замовчати", – каже економіст Владислав Загородній.
Одне невдале запитанння може перебити бажання купувати. Покупець повинен із самого початку зацікавитися товаром.
"Деякі люди зовсім не вміють продавати. Вони починають з запитання: "Чи не потрібен вам наш товар?". Якщо, покупець відповість – ні. На цьому розмова закінчиться. Запитуючи не варто наводити негативну відповідь", – каже експерт.
За словами економіста, не завжди вдається продати з першого разу, іноді варто запропонувати товар декілька разів.
"Якщо людина під час розмови каже, що поки не знає, чи купуватиме і хоче подумати над укладенням угоди, варто зателефонувати і запропонувати через декілька днів. Якщо вона сприйняла пропозицію агресивно і не захотіла слухати, то пропонувати ще раз не варто. Потрібно дивитись ситуативно та правильно закінчити розмову. Якщо 2-3 спроби людина реагувала негативно – варто не зациклюватись на ній. Потрібно шукати інших клієнтів", – каже він.
Оптова та роздрібна торгівля мають ряд відмінностей. Це потрібно враховувати, вибудовуючи стратегію продажів.
"В оптовій торгівлі можна спробувати заїжджати до закладу, якому хочете запропонувати продукцію. Вдосталь попити там каву та поспілкуватись з людиною, яка приймає рішення. Спершу не варто нічого пропонувати, а просто розповісти про рід своїх занять. Вже потім після 3-5 зустрічей, коли добре познайомитесь, можна запропонувати товар. Це довготермінова торгівля, у якій за мету ставлять продати у конкретне місце чи людині", – пояснив він.