Економіка України
Подобається

Експерт розповів, де взяти гроші на утеплення будинків

07/05/2016
Експерт розповів, де взяти гроші на утеплення будинків

Спеціалісти соціального захисту разом із енергетичними експертами мають придумати цілісну програму енергоефективності для соціально незахищених верств населення. Про це розповів експерт з енергетики Олексій Хабатюк.

"На утеплення житла та удосконалення опалення потрібні гроші. У одинокого пенсіонера їх немає. Відповідь на це досить цинічна: або держава бере на себе частину чи всі витрати на утеплення та переобладнання житла. Або, якщо вона фінансово неспроможна, має створити будинки для одиноких літніх людей. Але не такі ганебні будинки престарілих, як були в СРСР, а подібні до німецьких. Німеччина для своїх одиноких пенсіонерів збудувала одно-двоповерхові будинки з квартирами, що мають окремий вхід, свій клапоть землі. За літніми людьми там доглядають, вони мають спілкування. У наших селах є старі розвалені хати, що опалюються газом. Господарі отримують субсидію. Ремонтувати і вкладати гроші у таке житло немає сенсу. Потрібен або новий будинок. Або людину мають забрати родичі. Третій варіант – про одиноку людину повинна потурбуватися держава", – сказав експерт.

 

Warme

 

Олексій Хабатюк вважає, що потрібно змінити систему субсидій. Вона має заохочувати економити газ, електрику та воду. Частину зекономлених коштів варто направляти на утеплення та удосконалення систем опалення, гарячого водопостачання тощо. Гроші на це також можуть виділити й міжнародні організації. Платоспроможній частині населення держава може допомогти "теплими кредитами".

Нагадаємо, на повну енергомодернізацію житлового фонду України потрібно 1 трильйон гривень за цінами літа 2014 року. Це два з половиною річних бюджета всієї держави.