Влада Ірану збирається експортувати до Російської Федерації майже всі свої запаси збагаченого урану – близько 10 тонн.
"В рамках плану зі скорочення ядерної програми, узгодженої з "шісткою" посередників, Тегеран експортує в РФ до 10 тонн збагаченого урану – тобто, майже всі свої запаси", – наголошується в повідомленні.
Цю інформацію також підтвердили агентства Reuters і IRNA, які повідомили про заяву керівника Організації з атомної енергії Ірану Алі-Акбара Салехі.
За його словами, відправка відбудеться в найближчі дні.
"Протягом кількох днів близько дев'яти тонн збагаченого урану з Ірану буде експортовано в РФ", – сказав Салехі.
Як зазначає ТАСС 14 грудня Тегеран заявив про намір "продати 10 тонн збагаченого урану Москві" і замість придбати 140 тонн уранової руди.
Відповідно до плану спільного всеосяжного плану дій (СВПД), погодженого в липні у Відні Тегераном і "шісткою" міжнародних посередників (США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною), Тегеран зобов'язаний скоротити запаси збагаченого урану з 10 тонн до 300 кг. Вже наявні 10 тонн збагаченого урану Іран повинен продати. У той же час Ісламська Республіка отримує право купувати уранову руду на вільному ринку.
Згідно з досягнутими в липні домовленостями, в обмін на зняття західних санкцій Іран повинен істотно обмежити свою ядерну програму мінімум на десять років. Зокрема, кількість центрифуг зі збагачення урану необхідно скоротити з 19 тис. до 6 тис. Крім того, Іран на найближчі 15 років знизить рівень збагачення урану до безпечного рівня в 3,67%. Тегеран також погодився надати експертам МАГАТЕ контрольований "регульований доступ" до своїх військових баз.
В Росії почали підраховувати збитки від зближення Ірану із Заходом після укладення ядерної угоди.