Махінації
Подобається

У розшуку і при олігархах: куди поділися топ-менеджери банків-банкрутів

04/12/2015
У розшуку і при олігархах: куди поділися топ-менеджери банків-банкрутів

299169

 

Колишнім топ-менеджерам збанкрутілих банків повернутися в систему проблематично. У законі "Про банки і банківську діяльність" прописано, що керівники банків (глави та члени правління) повинні мати бездоганну репутацію. На початку червня Національний банк України ухвалив постанову №357, якою практично видав усім керівникам неплатоспроможних банків "чорну мітку" і зачинив двері в банківську систему.

Банк "Надра"
Одразу після ухваленої постанови НБУ в пресі з'явилася новина про те, що екс-голова правління банку "Надра" Дмитро Зінков займає посаду голови правління Platinum Bank. Очікувано, НБУ не погодив кандидатуру Зінкова. Але вже через місяць Зінков був призначений головним виконавчим директором холдингу PT Platinum Public Limited (Кіпр), який є єдиним безпосереднім акціонером банку.
Ця посада не передбачає операційного управління банком. "Сфера його (Зінкова. – ред.) відповідальності передбачає розробку та контроль реалізації стратегії розвитку фінансово-банківського бізнесу холдингу і Platinum Bank в Україні, що входить у нього в нових ринкових умовах", – йдеться в повідомленні банку. Але, за словами голови правління одного з найбільших банків країни, Зінков займається щоденним управлінням банку. "Без нього не ухвалюється жодне більш-менш важливе рішення", – розповів інший банкір, знайомий із роботою Platinum Bank.

Банк "Фінанси та Кредит"
Старожил банківського ринку, глава правління "Фінанси та Кредит" Володимир Хливнюк, який керував установою з 2002 року, звільнився за півроку до введення в банк тимчасової адміністрації. Хливнюк не залишився працювати на колишнього власника банку, бізнесмена Костянтина Жеваго.
Він покинув країну і зараз живе за кордоном. "Це та сумна ситуація, коли людина працювала через "не можу" і вболівала. Взагалі він чудовий управлінець, таких зараз не роблять", – розповів екс-співробітник "Фінанси та Кредит".

"Брокбізнесбанк"
Влітку 2014 року "Брокбізнесбанк", власником якого був бізнесмен-утікач Сергій Курченко, вирішили ліквідувати. Управління фінансових розслідувань Міндоходів виявило причетність посадових осіб "Брокбізнесбанку" до "відмивання" більше 50 млн грн.
Останній голова правління Олександр Динник із жовтня 2014-го оголошений у розшук і досі знаходиться в бігах. Його попередник, Ігор Францкевич, працює фінансовим директором у компанії "Олсідз", яка є експортером рослинної олії. Колишній глава наглядової ради Денис Бугай повернувся до активної юридичної практики. "Допомагаю колишнім банкірам справлятися з кримінально-правовими наслідками "падіння" банків", – розповів він.


VAB Банк, банк "Фінансова Ініціатива"
Керівники VAB Банку і банку "Фінансова Ініціатива" пішли працювати до найбільшого аграрія країни Олега Бахматюка, який був власником цих банків.
"Звичайно, я забрав до себе Дениса Мальцева (предправління VAB Банку) та Андрія Циктора (голова правління банку "Фінансова Ініціатива"). Вони зараз переважно проводять переговори з вкладниками. Намагаються, наскільки це можна, врегулювати ситуацію", – розповів про долю своїх банкірів Бахматюк.

"Дельта Банк"
Незмінна глава ради директорів "Дельта Банку" Олена Попова звільнилася з банку 27 лютого 2015 року. А через чотири дні в банк зайшла тимчасова адміністрація. Банк довго намагалися врятувати. Розглядалося декілька сценаріїв: націоналізація, продаж "Ощадбанку" за 1 гривню або докапіталізація акціонером. Але жоден із варіантів не підійшов. У жовтні НБУ ухвалив рішення про ліквідацію "Дельти". "Олена спільно з власником "Дельта Банку" Миколою Лагуном закривають "хвости" банку", – повідомило одне з джерел у банківському секторі.


Банк "Форум"
Андрій Яцура, екс-голова правління "Форуму", не залишився працювати в "Смарт-Холдингу", який володів банком, незважаючи на те, що був ставлеником бізнесмена Вадима Новинського, власника цього холдингу. "Смарт-Холдинг" купив "Форум" у німецького Commerzbank AG влітку 2012 року за $50 млн, після чого фінустанову очолив Яцура.
До того, як прийти у "Форум", Яцура керував "Юнекс Банком", власником якого також є Новинський. Примітно, що в 2009 році Яцура був тимчасовим адміністратором "Банку регіонального розвитку", який згодом було ліквідовано.

Банк "Київська Русь"
Віктор Братко був не тільки керівником банку "Київська Русь", а і його мажоритарним акціонером – 54% акцій прямо або опосередковано належало йому. У липні цього року НБУ ухвалив рішення про відкликання ліцензії та ліквідації банку. З моменту введення тимчасової до рішення про ліквідацію в Нацбанк сім разів подавалися заявки на купівлю банку, але жоден із потенційних покупців не відповідав вимогам регулятора. За словами хедхантерів, зараз Братко закриває питання банку.

Першим цю новину поширив агрегатор Корупція.Інфо 

https://play.google.com/store/apps/details?id=info.korupciya.news&hl=ru