Економіка України
Подобається

Названо економічну умову щодо вступу України до НАТО

11/07/2017
Названо економічну умову щодо вступу України до НАТО

Усі країни, які протягом останніх 20-30 років потрапляють до складу НАТО, це ті держави, які відповідали критеріям економічного зростання.

Якщо Україна не продемонструє зростання в 5-7% протягом 10 років, то малоймовірно, що іноземні політики зможуть пояснити і населенню, і елітам своїх країн потребу приймати Україну і водночас нести економічну відповідальність за нашу державу.

Про це у програмі Zіткнення з Роксаною Руно (щовівторка та щоп’ятниці о 20:00) заявив Андрій Кушніренко, експерт з макроекономічних питань, науковець зі студійної команди нардепа Євгена Балицького, коментуючи впровадження курсу України щодо вступу в НАТО та зняття недоторканності із нардепів.

Популярне: І не соромно? Те як умудряються збагатитись українські судді, просто приголомшує!

НАТО, як нагадав гість програми, – це військовий блок, створений для захисту західної цивілізації. «Сучасною науковою мовою його правильно називати «порядком відкритого доступу». І головною умовою вступу є очікування економічного зростання. Бо ж саме це зростання забезпечує процвітання націй», – акцентував експерт з макроекономічних питань.

Пан Кушніренко зауважив, що правила формування ЄС і НАТО дуже схожі. У обох випадках йдеться про свободу слова, економічне зростання, а також про низький рівень корупції.

«Ми не говоримо про побутову корупцію, де порядок наводять дуже швидко – маємо відповідний приклад Грузії. Зараз ми говоримо про політичну корупцію. Її може спинити тільки конкуренція.

Європейські країни це пройшли. Єдиний спосіб зменшити рівень політичної корупції – це створити конкуренцію. Тому зняття недоторканності тільки з нардепів нічого не змінить – вона має чи бути або у всіх, або її не має бути ні в кого», – висловив думку Андрій Кушніренко.