Політика
Подобається

Шокуюча заява Кулеби: механізми вступу до НАТО не працюють! Україна має бути в Альянсі.

04/06/2023
Шокуюча заява Кулеби: механізми вступу до НАТО не працюють! Україна має бути в Альянсі.

Міністр закордонних справ України, Дмитро Кулеба, стверджує, що враховуючи поточну ситуацію, план дій щодо вступу до НАТО (ПДЧ) стає неактуальним. Він вказує, що всебічна війна, яку Росія розпочала в Україні, знищує потребу в процесі проходження цього кроку на шляху до членства в Альянсі. 

"Ми висловлюємо думку, що ПДЧ більше не має бути розглянутий як обов'язковий етап на шляху до членства в НАТО. Цей механізм вичерпав себе і не має бути призначений для України", – наголосив Кулеба.

Він згадав, що такий крок не було зроблено Швецією та Фінляндією. Обидві країни вступали в процес приєднання до НАТО без попереднього отримання ПДЧ.

"Проте питання приєднання України до НАТО є лише питанням часу. Без нашої нації євроатлантичний простір не може бути належним чином захищений. Нам потрібно переконати тих, хто вважає, що наше приєднання до Альянсу варто відкласти на потім, а не робити це негайно", – зазначив український чиновник у своєму висновку.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніті висловлює надію, що на зустрічі НАТО у липні, що відбудеться у Вільнюсі, Україні представлять визначений план приєднання до Альянсу.

Володимир Зеленський, раніше зазначив, що Україна не розглядає альтернативи до НАТО. Членство в Альянсі, за його словами, є найвпевненішою гарантією безпеки для нашого народу. Тим часом міністр оборони Великої Британії Бен Воллес висловив думку, що НАТО не має давати нереалістичних обіцянок кандидатам на членство, таким як Україна, щодо приєднання до Альянсу.

Аналітики Центру аналізу європейської політики (CEPA) стверджують, що для НАТО настав час припинити вагатись і допустити Україну до своїх рядів. Експерти акцентують увагу на тому, що членство в НАТО є вірним напрямком для України і не обов'язково чекати на її повну перемогу. За їхніми словами, це єдиний ефективний метод зупинки російської агресії та забезпечення європейської безпеки.

За словами голови Офісу президента України, Андрія Єрмака, ключовим кроком до припинення війни може стати включення Києва до Північноатлантичного альянсу. Він наголошує, що Росія має прийняти рішення України про вступ до НАТО.

У своєму інтерв'ю службі "Голосу Америки", Андрій Єрмак, голова Офісу президента України, висловив думку про необхідність вступу України до НАТО. Він підкреслив, що з моменту приєднання Фінляндії до НАТО і Швеції, яка рухається в тому ж напрямку, прийшла черга України. За його словами, не тільки Україна прагне стати членом НАТО, але і сам альянс потребує України для формування нової системи безпеки в Європі і в світі. Єрмак наголосив, що це не просто бажання України, а реальність, яка вимагає сучасний світ та Європа. Без України, за його словами, неможливо створити реальну нову систему безпеки в Європі.

Заради довгострокової безпеки Європи не можна допустити, щоб стримування знову зазнало невдачі. «Особливо це стосується країни, яка так багато пожертвувала заради своєї свободи. Вона виконала більшість критеріїв Плану дій щодо членства, в тому числі економічні, політичні і військові вимоги. Україна заслуговує на повний захист з боку НАТО. Маючи гарантії довгострокової безпеки, Україна зможе з більшою впевненістю брати участь у будь-яких майбутніх переговорах з Росією. Крім того, за останні п'ятнадцять місяців конфлікту Україна побудувала міцні культурні, політичні та безпекові мости з усіма членами НАТО і ЄС», – пишуть у своєму звіті експерти Atlantic Council Ганс Бінендейк і Франклін Крамер.

Сполучені Штати підтверджують свою підтримку щодо приєднання України до НАТО. Однак, у цей час, основна їхня увага зосереджена на наданні військової допомоги Києву, яка сприяє в боротьбі з російською агресією.

"Коли йдеться про НАТО, ми віддані політиці відкритих дверей. Будь-яке рішення ухвалюється між 31 членом Альянсу і країною, яка хоче вступити. Ми говорили про це багато разів раніше. Це не змінилось…зараз ми зосереджені на тому, що ми можемо зробити для підтримки зусиль України в боротьбі за свою демократію, за свою свободу проти російської агресії. І це те, що ми будемо продовжувати робити", – зазначила речниця Білого Дому Карін Жан-П’єр.


                         Коментарі