Економіка України
Подобається

Що очікувати українцям від курсу гривні до і після виборів: пояснення економіста

10/02/2019
Що очікувати українцям від курсу гривні до і після виборів: пояснення економіста

До президентських виборів, до яких трохи менше двох місяців, гривня демонструватиме певне укріплення, що в інтересах нинішньої влади. Після виборів ситуація може змінитися.

Про це розповів економіст Андрій Новак, коментуючи питання – як залежатиме курс гривні від виборів.

Напередодні президентських виборів влада робитиме все можливе і неможливе, щоб як мінімум забезпечувати стабільність курсу гривні, не допускати її девальвації. А максимум – навіть демонструвати нібито економічне покращення, і вдаватися до незначного, але зміцнення. Що ми вже спостерігаємо,
– уточнив Новак.

Від персони новообраного гаранта держави залежатиме – який він чи вона курс обере. І курс гривні – теж важливий елемент економічного курсу країни.

Після президентських виборів ситуація може змінитися, і не в кращий бік. Економіст нагадав – у державному бюджеті на 2019 рік зазначений курс 29,4. "Оскільки у нас половина економіки зав'язана на зовнішньоекономічних відносинах, то якщо не буде такого курсу – будуть значні недонадходження до державного бюджету від податків. Тому не виключено, що після президентських виборів гривня девальвує", – зауважив Новак.

А перед парламентськими виборами, за словами спеціаліста – знову демонструватимуть незначне зміцнення гривні.

До слова, з 11 січня 2019 року гривня почала рости. Натомість курси долара та євро демонструють майже постійне падіння упродовж трьох тижнів.Коментарі