Економіка України
Подобається

Експерти прогнозують подорожчання бензину в кінці лютого

10/02/2019
Експерти прогнозують подорожчання бензину в кінці лютого

У січні цього року на заправках України з усіх видів палива для автотранспорту подешевшав тільки автогаз, а вартість дизельного палива і бензину практично не знизилися.

Як повідомляє Сегодня, паливо почало знижуватися в ціні в листопаді минулого року, коли різко подешевшала нафта.

Однак експерти вважають, що, незважаючи на низьку вартість чорного золота, в кінці лютого бензин може подорожчати. За словами директора науково-технічного центру Геннадія Рябцева, існує дуже проста залежність цін на бензин – якщо долар подорожчає на 1 гривню, ціни на бензин і дизельне пальне підвищуються вже через 2 тижні приблизно на 60 копійок. У січні курс гривні був стабільним, тому нафта, бензин і дизельне паливо знижувалися в ціні.

«Якщо нафта дорожчає на 1%, вартість бензину зростає на 10 копійок за літр через 11-13 днів. Це означає, що в другій половині лютого є підстави для подорожчання літра бензину приблизно на 1,5 грн – барель нафти подорожчав на 16%», – відзначає експерт. Згідно з його прогнозом, в кінці лютого ринок почне поступово оживати, попит на паливо виросте, тому і ціни повинні знову піднятися.Коментарі