Економіка світу
Подобається

Mastercard оштрафували за шахрайство: що буде з сервісом?

23/01/2019
Mastercard оштрафували за шахрайство: що буде з сервісом?

Європейська комісія оштрафувала компанію Mastercard на 570,6 мільйонів євро.

Така міра була зроблена за обмеження можливості для торговців скористатися поліпшеними умовами, запропонованими банками в інших країнах Європейського союзу.

«Не дозволяючи продавцям здійснювати покупки в пошуках кращих умов, пропонованих банками в інших державах-членах (ЄС), правила Mastercard штучно збільшували вартість карткових платежів, завдаючи шкоди споживачам і роздрібним торговцям в ЄС», – заявила в своїй заяві комісар з питань конкуренції в Європі Маргрет Вестагер.

Комісія висунула Mastercard штраф на 10% очікуваного за те, що компанія активно співпрацювала з розслідуванням.


Це один з останніх епізодів співпраці Mastercard з Євросоюзом за останнє десятиліття. Комісія в ролі антимонопольного регулятора для Європейського союзу, що складається з 28 країн-членів, зробила для зниження плати за видачу карток для продавців чималі зусилля напередодні. Наприклад, вона прийняла рішення взяти на себе юридичні зобов’язання Visa Europe щодо обмеження рівня комісії для всіх транзакцій по дебетових і кредитних картах в Європейському економічному просторі. Відомства також розглянуло збори, що стягуються з карткових платежів, що здійснюються туристами, які відвідують Європейський Союз.


Раніше повідомлялося, що в світі багато країн, де національна платіжна система дуже розвинена і виконує безліч функцій, а пластикові карти значно поширені. Наприклад, Китай. Національна платіжна система China UnionPay – світовий лідер за сукупним обсягом транзакцій і за кількістю пластикових карт в обігу (4 млрд на початок 2015 року).Коментарі