Економіка України
Подобається

Із чистого срібла: НБУ випустили нові гроші

16/01/2019
Із чистого срібла: НБУ випустили нові гроші

Національний банк України випустив срібну 20-гривневу купюру.

Важить вона 124 грами. Виготовлена ​​зі срібла 999,9 проби.

Вважається, що вона йде в наборі з оновленою паперової «двадцяткою», що з'явилася в зверненні 2017 року.

Зображення на купюрі традиційне для української «двадцятки». На одній стороні – портрет письменника Івана Франка. На другому ж боці зображено Львівський оперний театр. Планують продати 300 наборів.
 
Один набір коштує більше 5000 гривень.

Також нагадаємо, що Нацбанк почав друкувати нові гроші.

Національний банк України випустить монету номіналом в 2 гривні, присвячену 100-річчю Таврійського Національного університету імені Вернадського.


Цей навчальний заклад у 2015 році перенесли з окупованого Криму до Києва.

"На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, під яким напис "Україна", в центрі – логотип Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського по обидва боки від якого роки: 1918 і 2018; внизу номінал 2 гривні і логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України", – розповіли в НБУ.

На реверсі монети розміщено будівлю міського театру, в якому 14 жовтня 1918 відбулося урочисте відкриття університету, на тлі будівлі, праворуч – портрет Вернадського і написи: Таврійський національний університет, імені В. І. Вернадського, 100 років, 14 жовтня 1918.

Також нагадаємо, що Національний банк України введе в обіг нову монету.

Як повідомили в прес-службі НБУ, в монетах випустять 10 гривень.

Таких монет в країні буде все 1000000. Нові гроші присвятять 100-річчю створення Української військово-морського флоту.

Вгорі на аверсі колекційної монети буде зображено малий Державний Герб України. Зліва від нього – вертикальні написи: "Україна" і номінал – "10 гривень". Справа на дзеркальному тлі – стилізовані прапор військово-морського флоту України тих часів і абрис військового корабля на хвилях. Зліва від якого – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.


                         



Коментарі