Головні Новини
Подобається

Цінові стрибки та відсутність деяких продуктів: пояснили, чому в Україні на вихідних очікується дефіцит

12/01/2019
Цінові стрибки та відсутність деяких продуктів: пояснили, чому в Україні на вихідних очікується дефіцит

У зв'язку з погодними умовами на вихідних варто очікувати подорожчання окремих продуктів.

Про це повідомив глава Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.


«На майбутніх вихідних варто очікувати цінових стрибків і відсутності деяких продуктів. Ніяких теорій змови – тільки погода. Ми вже це спостерігали це на минулому тижні, коли температура різко знизилася, а дороги засипало снігом. Через неможливість доставити продукти вчасно вже зараз відбуваються цінові скачки»,. – написав він.

Так картопля в кінці грудня коштував від 7-8грн за кілограм, пояснює слова експерта експерта Politeka:

«Зараз кілограм вже стартує від 10 грн, а іноді доходить навіть до 20 грн. І хоча прогнози Асоціації постачальників торговельних мереж передбачали зростання її вартості, але цей стрибок більше пов'язаний з тим, що частина людей і господарств або не хоче продавати її, щоб не зіпсувати, а інші не можуть вчасно довести через складні погодні умови, особливо в сільській місцевості».


Відзначимо, що до групи ризику, ціна на які може сильно зрости у вихідні, потрапляють овочі, а саме картопля, морква, буряк, всі види капусти та цибулі, вітчизняні помідори; зелень: петрушка, кріп, шпинат, всі салати; гриби, яблука і груші.

В першу чергу дефіцит може виникнути на ринках, але може торкнутися і окремі магазини, особливо в регіонах, де прогнозується погіршення погоди, а саме в Кіровоградській, Черкаській, Полтавській, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій і Луганській областях.

Також морози будуть впливати і на ціноутворення в більш значній перспективі. Витрати на тепло будуть закладатися в собівартість, буде потроху підвищувати вартість продукції хорошої якості. У той же час на ринку буде з'являтися велика кількість овочів і фруктів, які постраждали від низької температури і втратили зовнішній вигляд, або ті, які швидко псуються. Їх вартість буде помірно низькою, але це буде відповідати якості.Коментарі