Головні Новини
Подобається

Українцям доведеться працювати у суботу: Деталі нового указу від Уряду

10/01/2019
Українцям доведеться працювати у суботу: Деталі нового указу від Уряду

Жителям України доведеться тричі компенсувати свій відпочинок після тривалих вихідних

Кабінет міністрів розробив новий проект наказу. Він встановлює графік перенесення робочих днів через затяжні свята в 2019 році. Згідно з документом, українцям доведеться відпрацювати три додаткових дні замість вихідних.

Перший такий період випадає на «маївку». Урядовці пропонують зробити для громадян 5 вихідних. Українці зможуть відпочивати з суботи (27 квітня) по середу (1 травня). Тоді вівторок (30 квітня), доведеться відпрацювати в найближчу суботу – 11 травня.

Пов'язано це з близькістю Великодня, який в 2019 році випадає на 28 квітня, і Дня праці. Його в Україні традиційно відзначають 1 травня. Після свят трудящим належить повернутися на роботу всього на два дні, щоб знову насолодитися вихідними.

Наступний період вихідних повинен відбутися перед наступним Новим роком. В кінці грудня Кабмін пропонує відпустити людей з роботи на період з 30 грудня по 1 січня. Ці два дні вони пропонують заздалегідь компенсувати двома суботами – 21 і 28 грудня. Таким чином, українці зможуть  підготуватися до свята і відновити сили на самому початку 2020 року.

А ось католицьке Різдво додаткових вихідних не отримає. 25 грудня випадає на середу, яку віруючі можуть провести поза роботою. До слова, в минулому році відпочинок тривав цілих три дні.

Варто зазначити, що український уряд поки не затвердив графік перенесення. Його деталі розглядають чиновники з комітету Кабміну з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку. 9 січня вони провели планове засідання, на якому обговорили деталі нового наказу і склали рекомендації. 10 січня заплановане спільне засідання уряду, на якому проект повинні остаточно затвердити.

Раніше Кабмін вже прийняв документ про вихідні дні. У 2019 українці отримали 11 днів для відпочинку. Серед них як релігійні, так і державні свята.

До першої групи можна віднести православне і католицьке різдво (7 січня і 25 грудня). А також Трійцю (16 червня) і згадуваний Великдень. З неназваних вихідними стануть Міжнародний жіночий день (8 березня), День перемоги (9 травня), День Конституції (28 червня), День незалежності (24 серпня) і День захисника України (14 жовтня).Коментарі