Економіка України
Подобається

Платиш у конверті – отримуй штраф: покарання за зарплату “в тіні” зросте до колосальної суми

06/12/2018
Платиш у конверті – отримуй штраф: покарання за зарплату “в тіні” зросте до колосальної суми

Штрафи за неофіційну роботу і зарплату в конверті суттєво підвищать вже з наступного року. Тепер, роботодавець, який виплачує зарплату "в тіні" повинен буде заплатити понад 125 тисяч гривень за кожного свого співробітника.

Неоформлені працівники згідно із законом не будуть зобов'язані нічого виплачувати, але ризикують позбавленням можливості оформити кредит, заробити собі на пенсію чи отримати компенсацію при втраті працездатності. 

"Фактично українці, які погоджуються працювати без договору, не тільки "крадуть" у держави, а й позбавляють себе можливості отримати передбачені законом гарантії", – наголошується в матеріалі.

Поки що Трудовий кодекс в Україні все одно підтримує співробітника і пропонує, в разі відмови оформлення, підписувати договір трудового порядку. До слова, відмова за оформлення також підлягає штрафу в 125 тисяч гривень. На відмову про оформлення можна поскаржитися в Інспекцію праці за номерами телефону, вказаним на їхньому сайті. Звернутися зі скаргою можна і в Державну фіскальну службу.Коментарі