Економіка світу
Подобається

У Нацбанку попереджають щодо зашвидкого зростання зарплат в Україні

06/11/2018
У Нацбанку попереджають щодо зашвидкого зростання зарплат в Україні

В "монетарному" комітеті НБУ побоюються, що різке підвищення доходів накрутить ціни

Реальна зарплата в Україні підвищується швидше, ніж продуктивність праці, що підсилює інфляційний тиск. Таку думку озвучили члени комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ). Інформація про підсумки дискусії про рівень облікової ставки опублікована на сайті регулятора.

Як відомо, 25 жовтня НБУ прийняв рішенне не змінювати розмір облікової ставки і залишити її на рівні 18%. П'ятеро з десяти членів КМП поділяли думку про доцільність підвищення облікової ставки до 18,5%. Аргументуючи свою позицію, вони зазначили, що проведення жорсткої монетарної політики необхідно для нівелювання впливу на динаміку інфляції в середньостроковій перспективі таких факторів:
погіршення інфляційних очікувань;
розширення споживчого попиту;
високі темпи зростання заробітних плат;
менш сприятливі глобальні фінансові умови;
цінова кон'юнктура.
Деякі члени КМП акцентували увагу на тому, що темпи зростання реальної заробітної плати випереджають темпи зростання продуктивності праці.

"Збільшення доходів населення внаслідок підвищення заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів з-за кордону стимулює пожвавлення приватного споживання, що призведе до збереження фундаментального тиску на інфляцію. Для нівелювання впливу цього фактора на ціни необхідно надати додатковий імпульс для переорієнтації споживання на заощадження", – цитується позиція членів комітету в матеріалах НБУ.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Андрій Рева зазначав, що середня зарплата в Україні має бути не нижче 15 тисяч гривень на місяць, щоб громадяни країни перестали їздити на заробітки за кордон. Рева тоді підкреслив, що збільшення зарплат не повинно суттєво вплинути на інфляцію, тому що "Забезпечено економічним ресурсом".Коментарі