Махінації
Подобається

Стало відомо як шахраї проводять махінації з банківськими картками

09/08/2018
Стало відомо як шахраї проводять махінації з банківськими картками

Шахрайство з банківськими картками в Україні набирає обертів. Злочинці знаходять все нові трюки, щоб виманити у людей дані банківських карт – номера, термін дії та CVV / CVC-коду. Цього достатньо, щоб зробити переказ з карти онлайн або оплатити покупки.

Особливий акцент шахраї роблять на регулярні у банків перевірки інформації про клієнтів. Згідно з постановою НБУ, раз на рік фінустанови повинні уточнювати паспортні дані, адреса прописки та ідентифікаційний код. І приблизно раз на рік людям відсилають повідомлення про необхідність надіслати скан-копію документа або заглянути в відділення для уточнення даних.

"Відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу банк має право обмежити обслуговування або відмовити клієнту в проведенні окремих фінансових операцій у разі неподання ним документів або інформації, які необхідні для його ідентифікації", – розповіли в прес-службі Ощадбанку.

Цим і почали користуватися зловмисники. Вони масово розсилають смски, попереджаючи людей про майбутні обмеження по карті і просять набрати номер нібито центру ідентифікації клієнтів. Видає їх тільки дивний номер, з якого відправляють смс всім підряд. Тобто людина, яка отримала повідомлення нібито від Ощадбанку, не має такої картки.

А ось контактні телефони фальшивого центру ідентифікації візуально схожі на офіційні номери колл-центрів, що починаються з цифр 0800. Бесіда йде за правилами офіційних служб підтримки: шахраї представляються, задають запитання, в разі відмови повідомляти дані карти пропонують звернутися до відділення банку.
Коментарі