Махінації
Подобається

Журналісти провели експеримент: як українців обманюють телефонні шахраї

06/08/2018
Журналісти провели експеримент: як українців обманюють телефонні шахраї

Журналісти влаштували експеримент – розмістили оголошення про втрату паспорта.

Вийти на аферистів в Україні просто – достатньо розмістити на одній з дошок оголошення про втрату документів. Так і вчинили журналісти. На публікацію відгукнувся аферист, запропонував зустріч і зажадав перевести гроші на банківський рахунок.

Аферист повідомив журналісту, що його дружина, яка працює в поліції, передасть паспорт. Для того, щоб виключити хабар, шахрай зажадав поповнити мобільний рахунок через термінал.

Далі почалася найцікавіша частина вистави. Співрозмовник запитав, у що журналіст одягнений, знову назвав перше, що спало на думку. "Так, люба, це він в сірій сорочці. Ти правильно бачиш", – почав зображати розмову з дружиною співрозмовник. Напевно, я повинен припустити, що в кожній руці у нього по телефону.

"Вводь" поповнити мобільний рахунок ", МТС. Введи номер телефону 066 … Повтори номер? Правильно! Тепер перекинеш 400 грн, як тільки зробиш це, вона підійде. Яку комісію показує? "- запитав шахрай.

Останній раз за допомогою терміналу мобільний телефон журналіст поповнював багато років назад. Назвав 5 грн, і його викрили. На цьому розмова припинилася. Аферист у фарбах описав порнографічну сцену за участю журналіста. Якщо в терміналі вказати номер мобільного телефону і внести купюру, скасувати операцію або повернути гроші вже не можна. Цією "особливістю" і користуються шахраї.

Робоча схема

Більшість телефонних шахраїв працюють з місць позбавлення волі, відзначають в кіберполіції. І складно повірити, що це відбувається без участі співробітників установ. Зарядку телефону бережуть, тому він частіше вимкнений. Та й так безпечніше. Використовують найдешевші моделі, такі можуть працювати без підзарядки довше.

Самому тут не впоратися. Один збирає оголошення і розподіляє їх (на одне оголошення – один дзвінок), другий обдзвонює, третій – монетизує гроші на мобільному рахунку. І буквально за 20 хвилин можна заробити 400 грн. Довірливих українців багато, роботи непочатий край.

Є й інші прийоми – хтось "продає" товари по 100% передоплаті і також обіцяє передати його в руки, як тільки прийдуть гроші. Інші – "визволяють" родичів з в'язниці або "рятують" банківський рахунок від блокування.

Боротися з такими шахраями практично неможливо. Жертви рідко пишуть заяви в поліцію, а відстежити по номеру, який часто змінюється, складно. Єдине, що може допомогти – обережність.

Раніше повідомлялося про те, як аферисти обманюють українців при оренді квартир.Коментарі