Субсідіантам для отримання компенсації за енергоефективність необхідно до 1 вересня подати заяву в управління соцзахисту населення.
"Так як і в минулому році, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами еквівалент вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу", – нагадують чиновники.
Як зазначається, до 1 липня компанії-виробники і виконавці послуг з газо- і електропостачання надали структурному підрозділу з питань соціального захисту населення списки енергозберігаючих субсідіантів із зазначенням суми невикористаної державної допомоги.
"Інформацію про наявність економії кожен одержувач субсидії може відстежувати в своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу або електроенергії, якщо вони використовуються для опалення", – йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, відкриття рахунку в банку, як і вибір самої уповноваженої банківської установи, через які проводяться виплати соцдопомоги і пенсій, або у відділеннях Укрпошти має здійснюватися субсідіантом самостійно.
"На момент подачі заяви рахунок в банку повинен бути вже відкритим. При цьому в містах виплати здійснюватимуть виключно через банківські установи, а в сільській місцевості – через банки або пошту за вибором одержувача", – повідомляє прес-служба.
Як наголошується, в минулому грошову винагороду за зекономлені енергоресурси отримали 1755000 українських сімей.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів вніс зміни в програму призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує доходи, має великі будинки або квартири або має тіньову зайнятість.