Головні Новини
Подобається

Нові правила виходу на пенсію: як це відбуватиметься і що потрібно знати

12/07/2018
Нові правила виходу на пенсію: як це відбуватиметься і що потрібно знати

Збільшується з 15 до 25 років мінімальний страховий стаж, який потрібно мати українцям, щоб претендувати на пенсійні виплати.

В Україні вступили в силу зміни правил виходу на пенсію. Зміни вводяться в рамках пенсійної реформи. Протягом наступних десяти років вимоги до страхового стажу продовжать рости на один пункт щороку, поки 2028 необхідний мінімальний стаж не досягне 35 років.

Популярне: Cума може збільшитися: Вводять соцдопомогу замість пенсії, хто і скільки отримає

З урахуванням того, що реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, право виходу на пенсію тепер матимуть чоловіки і жінки, які досягли відповідно 60 і 58,5 років і які мають мінімум 25 років страхового стажу.

У той же час реформа передбачає можливість придбання пенсійного стажу в разі його нестачі.

За один рік потрібно буде заплатити близько 17 тис. гривень.

При цьому передбачено, що з 2018 року люди, у яких буде страховий стаж від 15 до 25 років, отримають право вийти на пенсію після досягнення 63-річного віку.

З 2019 року можливість вийти на пенсію також з'явиться в людей, які будуть мати стаж від 15 до 16 років, проте вони зможуть скористатися правом на пенсійні виплати тільки в разі досягнення 65-річного віку. Тим людям, які не матимуть необхідного мінімального страхового стажу, держава буде виплачувати після досягнення 63 років соціальну допомогу в розмірі менше, ніж мінімальна пенсія.Коментарі