Економіка України
Подобається

Українцям напророчили нові пенсії: кому повезло і на які суми

20/06/2018
Українцям напророчили нові пенсії: кому повезло і на які суми

Українцям з першого липня підвищать розмір мінімальної пенсії

Так, в державному бюджеті на 2018 рік передбачено два поступових підвищення мінімальної пенсії. Перше з них і має відбутися 1 липня.

Однак з 1 липня відбудеться підвищення виплат для тих людей, розмір пенсії яких залежить від прожиткового мінімуму.

Популярне: Наскільки можуть підняти мінімальну зарплату

«З 1 липня збільшується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Пенсійні виплати зростуть приблизно для 1 мільйона українців », – заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Другий етап підняття пенсій заплановано на перше грудня.

Таким чином, до кінця року мінімальна пенсія має зрости на 4,5%, тобто майже до 1500 гривень.

До сих пір розмір мінімальної пенсії становив тисячу триста сімдесят три гривні. З 1 липня вона зросте до 1435 грн. З 1 грудня 2018 очікується чергове підвищення – до 1497 гривень.

Варто відзначити, що розмір мінімальної пенсії дорівнює розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Умовою для отримання мінімальної пенсії є наявність страхового стажу (25 років для чоловіків і 20 років для жінок).

Підвищать виплати і тим, у кого немає навіть мінімального необхідного стажу роботи для нарахування пенсії. Соціальні пенсіонери отримують 30% мінімальної пенсії, тому для них ця сума зросте з 412 до 430 гривень. Таких пенсіонерів в Україні налічується 89 тисяч.

Нагадаємо, економічний експерт Юрій Гаврилечко заявив, що підвищення мінімальної пенсії та мінімальної зарплати неминуче позначиться на цінах на продукти.

«Саме це підвищення мінімальної пенсії не призведе до підвищення цін на продукти харчування. Воно взагалі ніяк не вплине на динаміку цін. Якщо розібратися, то це підняття мінімалки взагалі ні на що не впливає », – сказав експерт.

«А ось якщо мінімальну зарплату зараз підвищать з 3723 грн до 4200 грн, то це вплине на ціни, а ось підвищення мінімальної пенсії взагалі ні на що не вплине. Рівень того підвищення – це всього лише кілька десятків гривень. Якщо ж підвищать мінімальну зарплату, ціни виростуть, мінімум на 12%. Все дуже просто », – сказав експерт.


                         Коментарі