Економіка України
Подобається

З 1 січня 2019 пройде у три етапи: Рева розповів про монетизацію субсидій. До чого готуватися українцям

17/06/2018
З 1 січня 2019 пройде у три етапи: Рева розповів про монетизацію субсидій. До чого готуватися українцям

Міністерство соціальної політики повідомило, що процес монетизації субсидій, старт якої запланований з 1 січня 2019 року, буде проходити в 3 етапи.

Монетизація субсидій, яка повинна початися з 1 січня 2019 року, буде проведена в три етапи. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики з посиланням на міністра Андрія Реву.

Популярне: За що постачальник компослуг може забрати у вас квартиру

За словами міністра, перший етап почнеться з 1 січня, другий – з 1 травня, а заключний третій – з 1 жовтня 2019 року. При цьому Рева відзначив, що механізм проведення монетизації ще до кінця не відпрацьований.

"Зараз йде процес верифікації одержувачів субсидій, адже попередній раз люди декларували свої доходи в 2015 році. Якщо виявлено п'ятдесят тисяч чоловік, серед яких є власники будинків з площею понад 200 квадратних метрів і квартир більше 120 квадратних метрів, які з нульовими доходами купували автомобілі за 700 000 гривень та інші дорогі речі, то, напевно, перевірка потрібна. Адже монетизація субсидій означає надання громадянам грошей для оплати комунальних послуг, і тому потрібно забезпечити адресність допомоги, щоб гроші отримували саме ті люди, які дійсно потребують субсидії ", – заявив міністр.

В кінці квітня 2018 року Кабмін прийняв рішення про внесення змін до програми надання субсидій за житлово-комунальні послуги. В уряді заявили, що мета нововведень – запобігання випадків зловживань і призначення державної допомоги людям, що приховують свої доходи.

Своїм рішенням Кабмін ввів нові критерії для надання допомоги від держави. Зокрема, якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше 5 років (крім мопеда і авто, наданого органом соцзахисту), субсидію не призначатимуть. Також необхідно вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, наприклад, від здачі в оренду квартири.

З 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а вдома – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Безробітним необхідно буде стати на облік в центр зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом вважатимуть дохід в три прожиткові мінімуми – 5286 грн.


                         Коментарі