Економіка України
Подобається

“Бракує стажу -пенсія буде у розмірі…”: Що чекає на непрацюючих українців

05/04/2018
“Бракує стажу -пенсія буде у розмірі…”: Що чекає на непрацюючих українців

Заступник міністра соцполітики пояснив, якими будуть виплати для тих, хто працював "у тіні" або не працював взагалі

Популярне: “Отримуєш субсидію – чекай ревізора в гості”: деталі нового законопроекту

Українці, які не заробили достатньої кількості пенсійного стажу, отримають "пенсію" в розмірі прожиткового мінімуму. Про  розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

За його словами, ситуації, коли людина залишиться взагалі без засобів до існування, не буде.

"Крім пенсії, у нас передбачена державна соціальна допомога, і, якщо людина не має мінімального страхового стажу, то для неї передбачається соціальна допомога після досягнення 65 років", – пояснив Шамбір.

Заступник міністра уточнив, що державна соціальна допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум зараз – 1 373 гривні.

Тобто, ті, хто не напрацював і 15 років стажу, на пенсію не матимуть права. Вони можуть отримати державну соціальну допомогу.

Шабмір підкреслив, що пенсійна реформа передбачає відмінність в розмірі пенсій залежно від стажу.

"Якщо людина не працює, то вона залишиться без пенсії. Що таке пенсія? Це не те, що дарується державами. Пенсія – це те, що зароблено людиною. У нас мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію, – 15 років. І це залишається незмінним.

Інше питання, який розмір пенсії буде при такому стажі. Зрозуміло, що якщо одна людина пропрацювала 15 років, а інша – 35 років, то у них повинна бути різна пенсія. І зрозуміло, що, якщо людина платила більше внесків, вона повинна отримувати більшу пенсію. Саме на цьому побудована пенсійна реформа. Так що нелегальна зайнятість негативно впливає на майбутнє людини", – підсумував Шамбір.

В уряді пояснили, що робити тим, кому не прийшли гроші

Пенсії в Україні зросли – за квітень більше отримають пенсіонери, які працюють, і військовослужбовці. На доплати уряд виділив майже 10 млрд гривень.

Пенсіонер Артур Хоружненко 20 років служив в армійській частині, але за станом здоров'я 2002 року був змушений піти на пенсію. Працював також викладачем в ПТУ і фермером. Зараз чоловік працює теплотехніком і розраховує на нову пенсію.

В середньому вона повинна зрости на 1,5 тисячі гривень, кажуть в Мінсоцполітики. Прийде доплата і за попередні місяці. А тим, хто ще не отримав гроші, переживати не варто, запевняють в уряді.

"Кого встигаємо [перерахувати] – вони отримають цю суму, починаючи з січня. Кого Пенсійний фонд не встигне до цієї дати, вони отримають ще старий розмір, а протягом місяця вони отримають все, що належить вже з новим розміром", – пояснив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір.

Звертатися з заявами до Пенсійного фонду, як це було раніше, тепер не потрібно. Кошти переведуть автоматично в кілька етапів..

"Особам, звільненим з військової служби, крім звільнених з органів внутрішніх справ, виплату здійснюватимуть в три етапи. З 1 січня 2018 року – на 50% сума підвищення, з січня 2019 року – на 75%, з 1 січня 2020 року – на 100%", – розповів представник Пенсійного фонду Павло Павелко.

Зростуть соцвиплати і цивільним пенсіонерам, які офіційно працюють. Якщо раніше можна було самостійно вибирати підставу перерахунку – або індексація, або зростання зарплати, то зараз цього робити вже не потрібно.

"Зараз зроблено програмне забезпечення, яке автоматично, приймаючи інформацію по сплаті єдиного соціального внеску і з нарахованої бази, призводить ці розрахунки. Ви автоматично зможете отримувати нараховану пенсію більше", – пояснила експерт з питань пенсійного забезпечення Галина Третьякова.

Щоправда, розраховувати на доплату можуть тільки ті, хто відпрацював не менше 24 місяці після виходу на пенсію.

Нагадаємо, щодо закону про військові пенсії в Україні досі тривають дискусії.

 


                         



Коментарі