Махінації
Подобається

“Не потрібно одразу “спихувати””: експерти розповіли, що робити з фальшивими грошима

25/02/2018
“Не потрібно одразу “спихувати””: експерти розповіли, що робити з фальшивими грошима

Українці часто знаходять у своєму гаманці фальшиві гроші, але це не привід для паніки

Експерти кажуть, що фальшиві купюри не потрібно намагатися швидко “спихнути”. Таку пораду дає адвокат Тетяна Лежух-Вовк. За її словами, необхідно спочатку встановити, звідки людина отримала ці гроші.

“Якщо це валютно-обмінна операція і, наприклад, обмінник, тоді обов’язково потрібно отримати квитанцію, щоб можна було підтвердити походження цих коштів”, – радить юрист.

Лежух-Вовк згадала про недавню історію, яка сталася з жителем Івано-Франківська, котрий намагався виплатити кредит фальшивими грошима. Як з’ясувалося, він здійснив валютно-обмінну операцію у приватної особи, а не в банківській установі.

“Він не перевірив купюри, спробував здати, і був затриманий співробітниками поліції. Тому що в разі, якщо є більше трьох фальшивих купюр, співробітник банку повинен повідомити в поліцію”, – пояснила адвокат.

За словами Лежух-Вовк, якщо людина зняла фальшиві гроші через банкомат, то фінансова установа, якій він належить, повинна відшкодувати збиток.

Популярне:“Комусь гроші, а комусь проблеми”: як поляки заробляють на українцях

Адвокат вважає, що в цьому випадку відповідальність повинен нести банк. Вона нагадала про існування нормативної бази, яка дозволяє людині, яка зняла кошти в банкоматі, в подальшому пред’являти позов.

Нагадаємо, за інформацією Департаменту грошового обігу НБУ, в Україні значно збільшився оборот підроблених доларів США. Так, відомству вдалося вилучити з обороту кілька 100-доларових купюр серії 2006А з імітацією інфрачервоної і магнітної стрічки.Коментарі