Головні Новини
Подобається

Рейтинг українських міст з найвищим рівнем середніх зарплат

12/02/2018
Рейтинг українських міст з найвищим рівнем середніх зарплат

За підсумками четвертого кварталу 2017 рік Львів піднявся на третю сходинку в рейтингу населених пунктів з найвищим рівнем середніх зарплат.

Популярне: Одну з областей перейменовують: дізнайтесь нову назву

За даними Work.ua, станом на січень 2018 року зарплата, яку пропонують роботодавці в Києві, становила в середньому 10,3 тис. Грн на місяць. В Одесі, яка традиційно відрізняється високим рівнем оплати праці, це значення дорівнює 9,6 тис. Грн.

Львівські компанії тепер обіцяють потенційним співробітникам щомісяця майже по 9 тис. Грн.

За середнім рівнем пропонованих зарплат в регіоні галицька столиця вже обігнала такі промислові центри, як Дніпро з його 8,2 тис. Грн на місяць, Харків (8,8 тис. Грн) і Вінницю (8 тис. Грн).

Хоча за результатами 2015 року, 2016 року і трьох кварталів 2017 року, 700-тисячний Львів був лише п'ятим.

За минулорічними даними Work.ua можна зробити висновок, що у Львові роботодавці стали пропонувати кандидатам на третину більше зарплати, ніж в 2016 році.

Це рекордний приріст у порівнянні з іншими великими містами країни. Так, в Дніпрі подібна "надбавка" становить 25% від рівня попереднього року, в Києві та Одесі – 22%, а в Харкові – 21%.

"Польща не дрімає", – так на питання про те, чому заробітки у Львові ростуть швидше, ніж в столиці і містах-мільйонниках, відповідає Тетяна Пашкіна, HR-експерт порталу Rabota.ua.

Західна країна-сусідка дійсно посилено "підмітає" трудові ресурси сусідніх з нею регіонів України.

Офіційна Варшава спростила процедуру працевлаштування для працівників зі сходу, а польські роботодавці проявляють до них зростаючий інтерес.

У бік України як джерела трудових ресурсів звернули свій погляд і роботодавці зі Словаччини та Румунії, каже Роман Бондар, керуючий партнер компанії Odgers Berndtson Russia.

Щоб якось протистояти цим зовнішнім конкурентам у боротьбі за співробітників, компанії, що мають активи у Львові і області, стали динамічніше, ніж в інших регіонах України, збільшувати зарплати і бонуси власним персоналу.

Останні кілька років в передмістях Львова з'явилося кілька великих підприємств з іноземними інвестиціями. Тільки на одному з них – Fujikura – близько 3 тис. Робочих місць. А на розташованому неподалік заводі Bader – 1,5 тис.

Приходять великі роботодавці і безпосередньо до Львова. У грудні минулого року міжнародна група компаній VEON (до лютого 2017 року – VimpelCom Ltd), яка володіє українським мобільним оператором Kyivstar, відкрила тут глобальний сервісний центр.

Представництво, розраховане майже на 1 тис. робочих місць, адмініструє персонал, фінанси і закупівлі VimpelCom в семи країнах СНД.

У місті відкрила сервісний центр, який обслуговує 20 країн, і компанія Nestle.

Свій офіс запустив тут і аудиторський гігант PwC. А компанії Ericsson і Siemens представили у Львові відділи розробок.


                         



Коментарі