Економіка України
Подобається

Чому Україна не “обрубала” торгівлю з Росією

13/01/2018
Чому Україна не “обрубала” торгівлю з Росією

Розривом економічних зв'язків з Росією Київ тільки допоміг би Кремлю "знищити" Україну і без війни. Про це написала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко в Facebook.

Одним з головних хиб попередньої влади в Україні, що вони не диверсифікували українські ринки.

"Частка нашого експорту в РФ становила понад 30%, плюс великий відсоток в країни СНД (транзит через РФ). У той час як для США і країн ЄС експорт або імпорт з РФ становив кілька відсотків. Якби ми одразу "обрубали" всі економічні зв'язки, як це вимагали популісти – це б знищило українську економіку, і Путіну навіть не довелося б воювати, все б обійшлося йому набагато дешевше", – написала Геращенко.

Популярне: "Порадили відмовитися від субсидії, якщо…": В уряді дали пояснення щодо використання державної допомоги
 

Політик зазначила, що Україна поступово зводить економічні відносини з Росією до мінімуму, а головною відправною точкою в цьому стала відмова від закупівель російського газу.

"Ми перестали купувати російські енергоносії, зокрема газ, а це було ключовим у структурі нашого імпорту з РФ. Так що диверсифікуємо ринки і рухаємося подалі від РФ", – підкреслив віце-спікер Ради.

Як повідомлялося в жовтні минулого року, Україна збільшила імпорт з ЄС і Росії. Дефіцит зовнішньої торгівлі товарами в січні-серпні 2017 року зріс в 2,26 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – до 4,79 млрд доларів у грошовому вираженні.

У грудні 2016 року президент України Петро Порошенко заявляв, що за два роки Україна втратила 28% торгового обороту з РФ. У той же час він зазначив, що частка Росії в загальному балансі зовнішньої торгівлі України за час агресії РФ скоротилася до 8%.Коментарі