Махінації
Подобається

Як ошукують українських покупців в Інтернеті: нова афера

05/12/2017
Як ошукують українських покупців в Інтернеті: нова афера

Сьогодні все більше людей купують товари через Інтернет. Яскрава реклама та гучні обіцянки ловлять на гачок навіть бувалих користувачів.

На жаль, мережа відкриває нові можливості для шахраїв, які ладні продати мотлох за шалені гроші. В одну з таких пасток вже потрапили десятки українців, яких вміло ошукали на тисячі доларів на сайтах photobox.net.ua та moneybox.net.ua.

Солодкі обіцянки

Компанія, яка зареєстрована в Одесі, продає термінали для роздруківки фото із соціальних мереж та термінали для поповнення рахунку. Менеджери обіцяють своїм клієнтам хороші заробітки (щомісячний дохід від 15 000 до 25 000 гривень), персональний підхід, якісний товар, технічну підтримку (наявність сервісних центрів у кожному місті України), послуги маркетолога (рекламу та персональний бізнес-план), договір з будь-яким торговим центром у потрібному місці.

Термінал коштує до 3000 доларів, які необхідно відправити на банківський рахунок.

Підкупають потенційних клієнтів і хороші відгуки в Інтернеті. Полиставши сторінки Google, майбутні жертви афери зустрічають лише задоволених та щасливих клієнтів. Жодного негативного відгука чи скарги. Одним словом, ідеальний бізнес для початківців.

Пекуча реальність

Розуміння того, що продаж терміналів – продумана схема, приходить лише після того як клієнт відправив кошти. Тоді починається найцікавіше. Менеджер, який до того був люб’язним та привітним, стає нахабним. Перші проблеми починаються із місцем у торговому центрі. Раніше озвучені варіанти виявляються лише обіцянками. Зазвичай для галочки організатори цього бізнесу заключають договір суборенди із вже існуючим на території ТЦ кафе чи розважальним закладом, але, як правило, ціна оренди завищена та не влаштовує замовника.

На сайті компанії вказано, що покупцю надсилають готовий до роботи термінал. Але і тут не все солодко. За фарби і папір необхідно доплатити до 2000 гривень, крім того, взяти усю установку на себе: від доставки до підключення. Щодо бізнес-плану – ним і не пахне.

Але і це не найцікавіше. Автомат виготовлений із дешевих деталей та часто не працює. Сервісного центру, звісно, не існує. Зручно, бо зламаному терміналу не потрібні й послуги маркетолога.

Купив термінал, який працював через раз. Клієнти постійно скаржилися, що він бере кошти і не друкує фото, або ж взагалі знаходиться у виключеному стані. Через декілька днів після покупки я почав зв’язуватися з менеджером, говорити про повернення фотобоксу. На що мені порадили звертатися на електронну пошту, де мені досі не дали відповідь. Тепер продаю автомат, щоб повернути хоч якісь кошти», – говорить один із «щасливих» власників терміналу.

Іншому покупцеві пощастило повернути половину суми.

Вони вирахували з мене кошти за послуги реклами в Інстаграм та ВК (який, до речі, заборонений законом України), які оцінили у 20 000 гривень (!!!). Вирахували гроші за послуги менеджера, маркетолога, робочих (до 30 000 гривень). Але я ж розумію, що там працює дві людини, які нагло оманюють покупців. Я був у шоці, але хотів повернути хоч щось», – зазначає клієнт компанії Photobox.net.ua.

У договорі сказано, що власниця Photobox.net.ua є платником єдиного податку і не сплачує ПДВ. Хоча у законі сказано, що «Об'єктом оподаткування є продаж товарів (робіт, послуг) на митній території України (здійснюване як резидентами, так і нерезидентами), завезення товарів і послуг (в тому числі в вигляді оренди чи лізингу) та вивезення товарів та послуг за межі митної території України». Цікаво, що фірма займається продажом терміналів за кордон (так вказано на їх сайті). До того ж залишається відкритим питання, чи оподатковуються псевдопрацівники підприємства, зарплата яких становить 10 відсотків від одного проданого автомату, тобто більше 7000 гривень.

Головні герої

Також цікаво, що сама компанія зареєстрована на так звану Анастасію Сердюк, хоча на сайті засновником зазначений Максим Іванов. Саме на особистий рахунок Анастасії відправляються кошти. За номером телефону, вказаним у договорі, числиться одеський фітнес-центр «Sport Style». Сама жінка зареєстрована у Миколаївський області. Про компанію Photobox.net.ua чи Moneybox.net.ua у ЄДР ані слова. Хіба сказано, що жінка займається виробництвом електронних компонентів, змонтованих електронних плат, оптичних приладів та фотографічного устаткування. Але нічого – щодо лізингу та надання послуг.

На дзвінки за вказаним у договорі номером телефону відповідає невідома панянка, яка обіцяє, що «Настя перезвонить», але цього не стається.

Менеджер, який продає горе-термінали, називає себе Вадимом. Однак ніякі документи, які б могли підтвердити особистість, надати не може. Натомість термінали приходять на пошту від імені Андрія Бурдейко, який у мережі встиг зарекомендувати себе як нечесна людина"Тільки потрапивши у халепу, я зрозумів, що ніякої компанії не існує. Це дві людини, Андрій та Настя, які забирають собі кошти чесних людей… Цікаво, вони платять податки за своїх видуманих працівників?" – говорить одна із жертв недобросовісних торгашів. 

Однак наші журналісти перевірили – і не знайшли за цією адресою ніяких подібних закладів. Місцеві мешканці говорять, що тут лише поліклініка, АЗС та пошта, все інше – приватні будинки. 

Окрім вищезгаданих моментів, виникають сумніви й щодо ліцензійності «Windows», який встановлений у комп’ютері терміналів.

Працівники Служби захисту споживачів лише розводять руками. Говорять, що договір складений настільки грамотно, що довести щось у суді буде складно. У документах компанія вказує, що продає не тільки термінали, а й свої послуги, ціна яких не прописана. Тому останні виходять дорожчі, аніж сам автомат. Але й щоб отримати бодай половину суми, потрібно добряче постаратися.

Популярне: Сума максимальної допомоги безробітним – збільшилась: вас здивує ця цифра

Популярний інтернет-майданчик з продажу переповнений оголошеннями про продаж «успішного бізнесу – фотобоксу». Писати колективні звернення до суду потерпілі чи то бояться, чи то просто не бачать сенсу.  

Натомість хитромудрі організатори бізнесу продовжують видурювати шалені гроші з людей.

У кіберполіції вищезгадану ситуацію поки не коментують. У

поліції громадян закликають бути особливо пильними під час покупок в Інтернеті. Цього року в Україні фіксують збільшення кількості шахрайств, пов’язаних з платіжними картками та покупками в мережі Інтернет. Це насамперед пов’язано з розвитком електронної комерції та збільшенням кількості онлайн-покупокКоментарі

закрити X

Підпишіться на нашу розсилку новин