Махінації
Подобається

В Україні назвали найпопулярнішу аферу з банківськими картами

01/12/2017
В Україні назвали найпопулярнішу аферу з банківськими картами

В Україні одним із найбільш популярних видів шахрайства з банківськими картами є розсилка SMS, а також телефонні дзвінки нібито від імені фінансової установи.

За даними державного "Ощадбанку", шахраї представляються працівниками банківських установ, оскільки так простіше вийти на контакт із потенційною жертвою.

Популярне: Відтепер банки не можуть вимагати гроші за застарілі кредити: дізнайтеся більше

Для цього часто аферисти використовують масові розсилки повідомлень, що містять повідомлення про виграш, необхідність сплатити внесок або блокування картки.

"Це так званий соціальний інжиніринг, який здійснюють добре навчені різним психологічним прийомам люди. Розрахунок простий: панічна, рефлекторна реакція людини, яка отримала SMS. Клієнт банку відразу відреагує на повідомлення про блокування картки і подзвонить", – заявили представники "Ощадбанку".

При цьому в фінустанові попередили, що банки ніколи не розсилають своїм клієнтам SMS і не здійснюють телефонних дзвінків. У разі отримання подібного повідомлення українцям рекомендують не передзвонювати за вказаним у SMS телефоном, а зателефонувати на "гарячу лінію" банку.

Якщо є підстави припускати, що шахраї отримав конфіденційні дані з карти, її рекомендується негайно заблокувати. Аналогічні дії необхідно зробити у разі появи підозр, що з карти списуються гроші.

В соціальній мережі Instagram почали з'являтися шахрайські повідомлення, у яких йдеться про те, що користувач може отримати 3,8 тис. грн.Коментарі