Махінації
Подобається

«Золоті» машини для копів: скільки вкрали у держави

05/09/2017
«Золоті» машини для копів: скільки вкрали у держави

Національне антикорупційне бюро розслідує закупівлю Національною поліцією позашляховиків з гібридними двигунами Mitsubishi Outlander PHEV

Про це йдеться в заяві Transparency Іnternational.

Керівництво поліції підозрюють в тому, що гібридні машини були куплені за завищеною – на 30% – ціною.

«Посадові особи ГУ «ЦОП НП», засновником якого є Національна поліція, діючи умисно, зловживаючи службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ «Ніко Діамант», а також за сприяння посадових осіб Міністерства внутрішніх справ України, при здійсненні закупівлі машин необгрунтовано застосували переговорну процедуру закупівлі», – йдеться в повідомленні НАБУ.

Також наголошується, що були порушені ст. 3, 35 Закону України «Про державні закупівлі», ст. 2,3 Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони». Були створені неконкурентні умови під час проведення процедур державних закупівель. Робилося це заради того, щоб придбати машини з наперед визначеною юридичною особою – ТОВ «Ніко Діамант».

Детективи НАБУ вже звернулися до слідчого судді з проханням дозволити проведення спеціальних технічних заходів, а саме відкрити доступ до телефонних розмов фігурантів справи, проте отримали відмову.

популярне: Хто краде гроші зі смартфонів українців

У повідомленні НАБУ також повідомляється, що державному бюджету завдали збитків на суму понад 240 млн гривень.

«Закупівля не могла відбуватися по переговорній процедурі для потреб оборони, оскільки придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведена закупівля не поширюється на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України», – додали зі свого боку в Transparency International.

Нагадаємо, Центр обслуговування підрозділів НП України оголосив закупівлю по переговорної процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016. Планувалося придбати 635 автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» на суму 959 500 000 грн. Уже в грудні уклали договір з ТОВ «Ніко Діамант». Активіст Олексій Тамразов звертав увагу на завищену ціну автомобілів.Коментарі

закрити X

Підпишіться на нашу розсилку новин